Share
View previous topicGo downView next topic
Strax
Sacramento Kings

Walt Frazier

on Wed Aug 04 2010, 10:39
Tek sada vidim da nema njegove teme, a svakako da je zaslužuje!! Jedan od najboljih igrača u istoriji New York Knicksa... 10 godina je proveo u najvećem gradu u SAD. Pored 2 naslova (jedina u vitrinama Knicksa), stekao je status jednog od najboljih defanzivaca ne samo tog vremena (7 puta u najboljoj odbrambenoj petorci), već ikada. Činio je odličan bekovski tandem sa Monroeom, te odličan trio sa Willisom Reedom i Earlom, gde su zajedno osvojili 2 naslova. Wilis je proglašen oba puta za MVP-a finala, ali isto toliko je zaslužan i Frazier. U finalu 1973., presudio je samo onaj "povratak iz mrtvih" Willisa Reeda posle povrede, te činjenicu da je igrao bukvalno samo sa jednom nogom taj 7. meč protiv Wilta i Lakersa. Reed "The Captain" nije doprineo statistički (4 poena, 3 skoka), ali psihički je celoj ekipi dao nadu i sigurnost. Frazier je sa 36 poena, i 9 asistencija, 5 ukradenih bio najbolji akter utakmice, ali je herojstvo Reeda ipak presudilo.

dr Hofmann
Portland Trail Blazers

Re: Walt Frazier

on Wed Aug 04 2010, 14:10
Svaku temu pocinjes isto Laughing
Strax
Sacramento Kings

on Wed Aug 04 2010, 14:28
Uglavnom da, te nove teme koje smo propustili... Very Happy
Nego, jel imaš nešto možda greškom o Frazieru da kažeš? XD
Ћира
Portland Trail Blazers

on Wed Aug 04 2010, 14:35
Clyde, jebac Very Happy
Jack Dempsey
Nemam omiljeni tim

on Tue Oct 05 2010, 20:26
Strax wrote:U finalu 1973., presudio je samo onaj "povratak iz mrtvih" Willisa Reeda posle povrede, te činjenicu da je igrao bukvalno samo sa jednom nogom taj 7. meč protiv Wilta i Lakersa. Reed "The Captain" nije doprineo statistički (4 poena, 3 skoka), ali psihički je celoj ekipi dao nadu i sigurnost. Frazier je sa 36 poena, i 9 asistencija, 5 ukradenih bio najbolji akter utakmice, ali je herojstvo Reeda ipak presudilo.

gledao sam snimak ove tekme pre nekih 10tak godina. sećam se kako je reed skakutao na jednoj nozi i ubacio valjda prvih 4 poena (šutevi sa poludistance koliko se sećam) pa je izašao i ja mislim da više nije ni ulazio u igru Hmm
"clyde" je tada stvar preuzeo u svoje ruke i odigrao utakmicu života. kicksi su tad dobili sa 4:1 i osvojili drugi i za sad poslednji prsten.

inače, frazier je jedan od mojih omiljenih playmakera svih vremena. on je davao po 20tak poena i 5-6 asistencija uz odličnu odbranu. samo, tada se nisu brojale ukradene lopte (a ni rampe) pa se ne zna tačno koliko je statistički bio efikasan po tom pitanju.
Nba History Fan
Los Angeles Clippers

on Tue Oct 05 2010, 20:35
Da, da, u pravu si Fraizer je bio vrhunski odbrambeni igrac. Gledao sam neki dokumentarac (ne znam tacno koji), u kojem je izjavio da najvise u kosarci voli kad vidi strah u ocima napadaca kojeg on cuva. Kakav car... Respekt!
Strax
Sacramento Kings

on Tue Oct 05 2010, 20:35
@ Jack
Da, Reed je imao učinak od čini mi se 4 poena i 3 skoka, za 27 minuta igre. Jeste, 27 deluje dosta, ali je u igri najčešće bio samo zbog morala. Sam onaj njegov ulazak iz tunela je za anale NBA. Frazier je tada u game 7 imao fantastičan učinak od 36 poena i valjda 19 asistencija, ne znam tačno, i ne znam kako bi mogao da proverim?
Jack Dempsey
Nemam omiljeni tim

on Tue Oct 05 2010, 20:59
uff, teško ćeš to proveriti. box scoresi od pre skoro 40 godina se jako teško nalaze. ako hoćeš, mogu pitati neke prijatelje iz amerike. možda oni znaju
Strax
Sacramento Kings

on Tue Oct 05 2010, 21:03
Ma nije mi toliko bitno, samo sam bio malo znatiželjan (u mom stilu XD ), ali znam da sam pročitao negde, e sad ne znam gde, to za statse Reeda i Fraziera, ali se otprilike sećam, posebno ovo za Reeda u šta sam siguran (4 poena, 3 skoka, 27 minuta). Šteta što nema tih box scoreova i pre 90-ih, a bilo je zaista puno toga što bi video o Magicu, Birdu i ostalim velikanima. Posebno za Russella i Wilta.
Kole
Miami Heat

on Tue Oct 05 2010, 21:17
Izvinjavam se za glupo pitanje a jel' to 1973. finale bilo protiv Lejkersa?
Jack Dempsey
Nemam omiljeni tim

on Tue Oct 05 2010, 21:20
jeste, poslednja godina wilt chamberlaina. knicksi su dobili 4:1 iako su lakersi prvi poveli.
Strax
Sacramento Kings

on Tue Oct 05 2010, 21:21
Finale o kome se trenutno priča je finale 1970. (ustvari sad vidim i da je 73. u pitanju XD ) protiv LA i čuveno "herojstvo" Reeda, i čuvene serije u koja je otišla 7 utakmica.
Ali i 73. je bilo protiv LAL.
Jack Dempsey
Nemam omiljeni tim

on Tue Oct 05 2010, 21:27
e u pravu si, i ja sam pomešao godine XD
ali da, oba puta su dobili lakerse
Strax
Sacramento Kings

on Tue Oct 05 2010, 21:30
Da, oba finala su posebna i spektakularna na svoj način, ali ovo finale 70. je jedno od najboljih tokom cele NBA istorije. Respekt!
A između smo jedno finale i izgubili od Lakersa.
MaksPejn
Philadelphia 76ers

on Wed Oct 06 2010, 00:02
SymphonyX wrote:Svaku temu pocinjes isto Laughing

neka to, no kako cuje za kojeg igraca tako za njega otvori temu Facepalm
Strax
Sacramento Kings

on Wed Oct 06 2010, 07:23
MaksPejn wrote:
SymphonyX wrote:Svaku temu pocinjes isto Laughing

neka to, no kako cuje za kojeg igraca tako za njega otvori temu Facepalm

Pa to, tako je najlakše. kafa
Recimo, pročitam na netu "Hakeem Olajuwon" ili recimo "B-i-l-l R-u-s-s-e-l-l, i samo otvorim za njega temu, pa vi onda diskutujete. kafa
Sponsored content

View previous topicBack to topView next topic