Share
View previous topicGo downView next topic
Mr. Striko
Brooklyn Nets

Re: Stephen Curry

on Sat Feb 27 2016, 09:49
On ubija i to je evidentno. Nacin igranja kosarke ne mjenja, jer ne radi nista sto nije prije vidjeno. Nego upravo imitira uspjesno ljude koji su isto ovo radili prije njega i natjerali timove i njihove trenere  da pojacaju odbrane. Sad se sve opet zavrcelo u krug i imamo situaciju gdje brat pravi suparnicima timove za naredne sezone u fazonu da mora neko da igra centra i neko da igra odbranu.
SrbijaDoTokija
Sacramento Kings

on Sat Feb 27 2016, 12:05
Opet cu isto reci, ne radi nista sto Iverson nije radio u dresu Filadelfije.. u trojkama je opak, al i to su sve radili Rej Rej i Redzi Miler, samo mora da se pravi senzacija i reklama
West
Denver Nuggets

on Sat Feb 27 2016, 13:03
Glupo je porediti konkurenciju koju je imao Jordan, a koju danas ima Curry. Ako je danas slaba konkurencija zasto Durant ili LeBron ne dominiraju tako.Trebamo samo da uzivamo dok mozemo, a ne da ga hejtujemo zbog novinara. Oni ce uvek biti onih koji hejtuju najbolje. Polazim od sebe (ne volim Ronalda, Brejdija...). Ok je da ga neko ne voli zbog dominacije, ali je glupo da na vase misljenje uticu novinari.
Legolas
Boston Celtics

on Sat Feb 27 2016, 13:36
Moje generalno misljenje je da se danas igra premekana kosarka u NBA ligi. Postaje sve vise cirkus, atrakcija, reklama i lova,lova,lova. Mada, kad bolje razmislim tako je bilo i ranije, ali ne u ovakvom obimu. Sve u svemu, ranije je kosarka bila mnogo lepsa za oko, barem meni.
SrbijaDoTokija
Sacramento Kings

on Sat Feb 27 2016, 16:42
Slazem se sa Legolasom, a pravi primer je allstar koji je katastrofa vec od 2010., kada su glavni analitcari i lica fransiza kevin hartovi, drejkovi neliji i ostala ta govna, vise ni ne znam, a da je kosarka premekana, nzm kako bi objasnio ovoliko tezih povreda + danasnja igra steti centrima
Legolas
Boston Celtics

on Sat Feb 27 2016, 17:30
Lepo, jednostavno je premekana, sviraju se neki glupi faulovi, pustaju se protivnicki igraci da zakucaju lagano samo da bi bilo atraktivno, bas sam posmatrao par boljih defanzivaca. Znas kako bi tako lako prosao pored Pejtona, Rodmana, Mutomba... Dobro ajde, ja sam poseban slucaj, ja volim grublju igru, npr. nisam godinama trazio faul na basketu, ali opet nisam ostao duzan awesome
Strax
Sacramento Kings

on Sat Feb 27 2016, 18:02
Tada su se više lemali, ali danas se igra košarka sa mnogo više kontakta. Igrači poput , lupam Stiv Neša bi danas morali da budu fizički spremniji da bi mogli da igraju na nivou na kojem su igrali. I to kažem kao neko ko voli atletski inferiorne igrače Very Happy
SN10
Phoenix Suns

on Sun Feb 28 2016, 09:44
jebiga momci
Jaz
Los Angeles Clippers

on Sun Feb 28 2016, 09:59
PA STO NAM GASIS LIGU STEFANE?????
4evaStK
Los Angeles Lakers
http://www.youtube.com/user/AllGodMix

on Sun Feb 28 2016, 10:13
Ove tekme na nacionalnoj televiziji kad su su must watch jebote....
Nemam komentara......
Jumpman
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

on Sun Feb 28 2016, 11:09
ja mislim da je sinoc svima koji ga mrze stavio kurac sa sve jajima u usta bas onako jako, probudicete se sa bolovima u grlu odma da vam javim poyy
Strax
Sacramento Kings

on Sun Feb 28 2016, 11:29
kralj regularne sezone, hehehehe
West
Denver Nuggets

on Sun Feb 28 2016, 13:35
Za 5 sezona pada i Ray Allen lagano...
Jumpman
Miami Heat

on Tue Mar 01 2016, 19:28
With a record of 288 3s already made, Curry is on track to make more this season than Magic did in his entire career (325).
gambino
Cleveland Cavaliers

on Sat Mar 05 2016, 15:41
http://www.sportklub.rs/kari-zelim-da-budem-bolji-i-od-majkla-dzordana

Vidi ga pilicar sto se iskurcio,smanji dozivljaj balavac.
West
Denver Nuggets

on Sat Mar 05 2016, 15:46
Kojom recenicom se tacno iskurcio?

Pola lige to isto zeli. Nije rekao da je trenutno bolji od Jordana...
gambino
Cleveland Cavaliers

on Sat Mar 05 2016, 15:48
Ni Lebron nije lupetao ovakve gluposti, a mnogo je pozvaniji kad je riječ o kvalitetu.

Njuška igra drugu Ol-star sezonu, ukupno treću zaista vrhunsku i već je pun sebe.
West
Denver Nuggets

on Sat Mar 05 2016, 15:52
Vec smo diskutovali na tu temu kako novinari forsiraju pricu oko Karija, pa onda on ispadne negativac ljudima poput tebe. Ako te novinar pita " da li zelis jednog dana da budes bolji od Jordana?" onda ne mozes da das pravi odgovor, da ili ne (i u oba slucaja ispadnes smesan).
gambino
Cleveland Cavaliers

on Sat Mar 05 2016, 16:01
Cini mi se da ga novinar nije pitao nista vec je sam ovo izjavio.Nije rekao hoću da uzmem više titula od Jordana nego hoću da budem bolji, tako da je duvao nešto žestoko.
Jordan je bio rookie mvp, 5x regular season mvp, 6x finals mvp, 10x scoring champ da ne pričam o defanzivnim priznanjima koja su dimenzija x za Karija.
zmaj999
Orlando Magic

on Sun Mar 06 2016, 14:04
Sine, zivi u svom vremenu, a ne da tu mlatis po Dzordanu o kome si cuo samo price, procitao par kratkih tekstova i odgledao nekolicinu klipova.
SN10
Phoenix Suns

on Sun Mar 06 2016, 14:07
...nista lose ne vidim u karijevoj izjavi...taj MJ je bio jedan od najarogantnijih kosarkasa ikada,pa mu se to ne zamera..
Jumpman
Miami Heat

on Sun Mar 06 2016, 16:28
ma mani ih Very Happy
ova tema je lagano postala tema najvecih budalastina u istoriji ovog foruma Very Happy
LeBron
Cleveland Cavaliers

on Mon Mar 07 2016, 01:29
gambino wrote:http://www.sportklub.rs/kari-zelim-da-budem-bolji-i-od-majkla-dzordana

Vidi ga pilicar sto se iskurcio,smanji dozivljaj balavac.

Malo preterujes u poslednje vreme sa hejtom prema Voriorsima i Stefu. Znam da te jos uvek boli guza posle Finala. Boli i mene ali to ne znaci da moram da ih mrzim i da cekam neki razlog da bacam hejt. Naprotiv, ja uzivam u njihovim igrama ove godine i iskreno navijam da pobede u makar 73 utakmice. Pa ne vidja se stalno ovakav tim, trebalo bi da uzivamo i da se ne bavimo ovakvim pricama.

zmaj999 wrote:Sine, zivi u svom vremenu, a ne da tu mlatis po Dzordanu o kome si cuo samo price, procitao par kratkih tekstova i odgledao nekolicinu klipova.

Kratko i jasno. Tacan opis 99% ljudi koji sada pricaju o Dzordanu kao Bogu.Very Happy
Pogledali 20-ak Dzordanovih utakmica na YT(u najboljem slucaju) i misle da su sve videli. Pre njega nista nije bilo i posle njega nista nece biti.
Ja se slazem da je on najveci kosarkas(i sportista) u istoriji ali ne sme niko da ga uzme u usta ovih dana, ma daj molim te...

ON: Napravio bih neko poredjenje izmedju LeBronovih najboljih sezona i ove dve Stefove, malo cu da smaram sad.

Ovo sto Stef radi ove godine je skoro dobro kao LeBronove najbolje MVP sezone. U napadu i bolje. Stef je u ovom kontekstu najubojitije oruzje u NBA ligi. Daje koseve odakle hoce. Diriguje napadom i pretnja je u svakoj situaciji i poziciji na parketu. Organizatorski je jako dobar. Ja ne znam da li sam nekada gledao napadacki i suterski potentnijeg igraca od njega. N mogu dovoljno dobro da opisem koliko se ja divim njegovoj igri u napadu.
Oko njega je sastavljena takva ekipa da, i kada on zakaze, postoje igraci koji mogu da odrze igru na visokom nivou i bez njega. Tu bih najpre istakao Drejmonda zivotinju. Ta duzina i kvalitet klupe sa najbolje vide u odbrani. Tu Stef ne mora preterano da se kilavi i trosi. Ne samo da ne mora, nego i ne moze da igra odbranu na nivou vrha lige. I to je OK. U ovakvoj ekipi koja je savrseno sastavljena oko njega, dovoljno je da bude najbolji napadac na svetu.

Sa druge strane, LeBron je u svojim najboljim sezonama(kao uostalom i tokom cele svoje karijere) prva napadacka i prva sljakerska opcija. Ja ne znam ni za jednog igraca u istoriji koji je toliko vukao na obe strane parketa i u toliko puno minuta. Kako on uspeva da posle tolikog rmbanja igra na ovakvom nivou, meni nije potpuno jasno. Covek vec citavu deceniju nosi glavni teret u odbrani i napadu. U sampionskim godinama u Majamiju, covek je bio prvi stralac, prvi asistent, prvi kradljivac lopti i prvi skakac(Bos je bio tu negde po skokovima). Organizuje napade, sutira, probija reket, asistira u napadu u jednom smeru a u drugom smeru cuva najbolje igrace u protivnickoj ekipi. Odradi nevidjenu kolicinu sto "cistog" sto "prljavog" posla na utakmici. Jednako dobro je cuvao i visoke i niske igrace. Taj pritisak koji su on i Vejd pravili na spoljne linije protivnika je bio nesto neverovatno. Ni dan danas ne mogu da razumem kako je uspevao da postigne takav intenzitet igre.

E u tome je glavna razlika izmedju njega i Karija. Ovim ne umanjujem Karijevu igru i njegov uticaj na utakmice. Mislim da Voriorsi ne bi bili toliko dobri da im igra LeBron umesto Stefa i da Majami ne bi bio onoliko dobar da im igra Stef umesto LeBrona.
Obojica su(bili) savrseni za svoje respektivne timove. Samo mislim da je LeBron nosio daleko veci teret nego Stef danas.

Opet kazem, ovim ne umanjujem Stefov ucinak ni na koji nacin. Jako ga volim i drago mi je zbog njega.
gambino
Cleveland Cavaliers

on Mon Mar 07 2016, 01:53
Odgledao sam preko 100 MJ utkamica.Ostavljao sam link ovde 95-96 sezona 82 utakmica i odgledao sam sve finalne serije.
Jaz
Los Angeles Clippers

on Tue Mar 15 2016, 12:53
Sponsored content

View previous topicBack to topView next topic