Share
View previous topicGo downView next topic
Mr. Striko
Brooklyn Nets

Re: Euroleague 2011/2012

on Thu Nov 10 2011, 22:57
Kirlenko ubija odbranu ,milina ga gledati
Strax
Sacramento Kings

on Thu Nov 10 2011, 23:05
I ladno je PAO na kraju izgubio Blink Ako me zapažanje ne vara, CSKA je bila u minusu i do 10 razlike, stizali su povremeno rezultat, ali bi Pao napravio balans na nekih 7-8 razlike... Pred domaćom publikom da se tako stvari izmaknu kontroli? Ili je do kvaliteta CSKA ili do 5 ličnih Diamantidisa? Very Happy
Krle je bio odličan, Teo ni za šta.

PS - Batum i Nancy Respekt!
LeBron
Cleveland Cavaliers

on Thu Nov 10 2011, 23:09
Batumov index 35. Respekt!
Strax
Sacramento Kings

on Thu Nov 10 2011, 23:11
On i Akingbala sabili. Akingbala imao index 30, ispada da oni sami igraju u Nansiju (danas je i onaj iz Obale Slonovače bio dobar).
Strax
Sacramento Kings

on Wed Nov 16 2011, 12:30
Novo Evroligaško veče nas čeka. CSKA i Unikaha bi mogao da bude dobar meč, zanemarimo to što će CSKA na domaćem parketu verovatno biti mnogo dominantnija, dosta košarkaških genija će biti na parketu. I šta mislite za Zagreb, jel mogu nešto kao domaćin da urade Žalgirisu? Žalgiris je predposlednji, igraju mnogo promenljivo... Sonny Weems je blistao protiv Bamberga, očekujem sad jednu slabiju partiju... ne može on u kontinuitetu da igra kvalitetno.
Kole
Miami Heat

on Wed Nov 16 2011, 14:16
Trifa je preuzeo Zalgiris i doneo im prvu pobedu, doduse protiv Bamberga. Mislim da ce Zagreb izgubiti 5-10, nece biti demoliranja.
Strax
Sacramento Kings

on Wed Nov 16 2011, 19:58
Da, ali je pobeda Žalgirisa protiv Bamberga bila pod moranjem, budući da su dosta uložili u tim ove sezone, a slabi rezultati su im se vratili. I još su protiv Bamberga imali razigranog Weemsa, a Ameri kad polude, sposobni su sami da igraju protiv celog tima. Inače, taman stižem na Fener - Kantu i potragu za strimovima.
Strax
Sacramento Kings

on Wed Nov 16 2011, 21:14
Produžeci. Gledam sad ovaj Fenerbahče i ne verujem koliko nagomilavanje igrača može da šteti ekipi i koliko ona može da igra ispod očekivanja. 5 minuta ne mogu da igraju u kontinuitetu... par minuta liče na ono što bi i trebali da liče, a onda još par ne mogu da se sastave na terenu. Tako su i igrali danas sa Kantuom. Odu na +5,6 , ovi se vrate, čak i povedu, i onda ponovo Fender preuzima inicijativu... na kraju su 18 sekundi pre kraja imali 3 poena razlike, i u nameri da naprave faul kada igrači Kantua pređu pola, napravili su glupu zamku sa udvajanjem, Talijani su ih iskusno nadigrali, i 10-ak sekundi do kraja dali trojku iz ugla za izjednačenje. Evo, sad će i produžeci, baš bi voleo da Turci još jednom padnu.
A ja ću posle ove da se selim na Olimpijakos - Nancy... Batum ubica.
Strax
Sacramento Kings

on Wed Nov 16 2011, 22:57
Zagreb pobedio, ko bi rekao? awesome Žalgiris i dalje traži pravu formu. I dok do nje dođe, bojim se da će biti prekasno. Ni smena trenera u sred sezone ne može da bude tako bezazlena, pa makar se radilo o Trifi.
I da, htedoh još jednu stvar da dodam u vezi Fenera... U pitanju je Sefolosha. Zanimljivo je videti kako jedan klasičan defanzivni bek u NBA-u, koji je po potrebi čuvao i niže igrače od sebe sada u Evropi igra klasičnu četvorku. Jedan je od boljih skakača u timu, takođe i kao bloker.

Kole
Miami Heat

on Wed Nov 16 2011, 23:46
Go kurac od Lawsona kada mu nije cist reket. Ne moze da prodje bez defanzivne 3 sekunde. Btw voleo bih da se to pravilo uvede. Kampovanje u reketu cini kosarku ruznijom.
SN10
Phoenix Suns

on Wed Nov 16 2011, 23:47
koliko su samo igraci kahe uzimali nerezonskih suteva...uzasno je bilo za gledati...bilbao zasluzeno pobedio serijom 9-0 u zadnjih...90 sekundi Don\'t know
Mr. Striko
Brooklyn Nets

on Thu Nov 17 2011, 00:49
Karakteristično za spanske ekipe,tako je i Bilbao odigrao proslu.Kad počnu da se gube to ne liči ni na sta.
Strax
Sacramento Kings

on Thu Nov 17 2011, 07:54
Koleman wrote:Go kurac od Lawsona kada mu nije cist reket. Ne moze da prodje bez defanzivne 3 sekunde. Btw voleo bih da se to pravilo uvede. Kampovanje u reketu cini kosarku ruznijom.

I Weems je tuki od igrača u Evropi. Odigra prošlu utakmicu na veoma visokom nivou, pogađao je iz svih pozicija, igrao pametno, i onda dozvoli da mu sinoćni index bude -2. Facepalm
Ali je zato Jankunas imao index 38 ...
Strax
Sacramento Kings

on Thu Nov 17 2011, 23:41
Kratki pregledi onoga šta sam danas gledao.

Unics - Olimpija
- Upalio sam strim negde pred kraj treće, kada je Uniks i napravio najveću razliku. Brzo su me smorili, igra Olimpije je bila prava tuga večeras. A nisu ni inače mnogo bolji u Evroligi.

Galata - Barsa
- Gledao sam prvo poluvreme (uključujući i Perovićev minut i kusur) kada se Barsa rutinski odlepila na 15-ak razlike, odma sam pretpostavio da je sve gotovo, i nisam se ni vraćao kasnije. Ipak je Galata uspeo da ublaži poraz, e sad, na koji način, nisam upućen. Znam samo da je Navaro većinu poena koje je dao, dao u prvom poluvremenu, posle valjda nije ni igrao mnogo.

Montepaski - Prokom
- Jedno od najsmornijih prvih poluvremena koje sam skoro gledao. Mislio sam da će se Sijena već na startu odlepiti, ali je Prokom igrao odbranu života i bukvalno gušio utakmicu. U napadu su ih serendale trojke, ali su se u odbrani branili samo protiv Mekkejleba i čestim faulovima. Naravno, i najmanje serije Italijana bi prekidali tajmautom. Logično da nisu mogli čitav meč da odigraju u tom ritmu, posle ih nisam ni gledao iz principa, ali verujem da su stvari ipak legle na svoje mesto. Mekkejleb se nije video u prvom poluvremenu, slabo je napadao koš, uglavnom služio za prenos, a zbog njega i Rakočevića sam najviše i krenuo da gledam. Rakoč je u 1. poluvremenu igrao nekih 5, 6 minuta, dao jedan šut sa distance, što je dosta slabo , budući da dobar broj napada ide isključivo na njega kada je na parketu.

Bamberg - PAO
- Vrhunski meč, definitivno. Sada mi je krivo što nisam mogao da posvetim poslednju četvrtinu Partizanu, ali ni ova u Nemačkoj nije bila nimalo loša. Pogotovo što sam mogao lepo na TV-u da gledam. U svakom slučaju, Diamantidis je poveo PAO od samog starta, imali su 10-ak razlike u drugoj četvrtini, ali je Šuput vrlo brzo vraćao Bamberg u život. Predrag je prava kraljina (u košarkaškom smislu). A i lepo se odomaćio tamo, vidi se... čak je i komentator govorio o preuzimanju nemačkog pasoša No, da se vratim utakmici... kao što rekoh, uglavnom u egalu, sve do negde sredine četvrte kada su se Nemci odlepili na 6, 7 razlike, najviše Jenkinsovom zaslugom, ali brzo je PAO vraćao to. Samo kada bi Diamantidis preuzeo stvar u svoje ruke (inače je PAO u prvom poluvremenu sipao trojke kao nenormalan, od Kaimakoglua do Smitha, a ni Bamberg nije ostajao dužan). Calathes se na kraju žešće ispromašivao, Panatanaikos je imao par lepih šansi van linije 6.75 da izbori produžetke, ali... eto, na kraju ishod poznat.

I, na kraju:
Armani - Partizan
- Koliko mi je krivo što nisam verovao u Partizan. Istina, posle onakve druge četvrtine retko ko bi, a i imao sam lepu ponudu na satelitskoj, kojoj ipak nisam mogao da "odolim". I dalje mi ostaje misterija kojom magijom su uspeli ovo da izvuku, ali ako neko naleti na highlightse, nek ih brže - bolje , postavi ovde.
Vuk91
Nemam omiljeni tim

on Fri Nov 18 2011, 00:03
Evo ja danas popratio rezultate malo, vidim Partizan odlično izvukao pobjedu protiv Armanija koji se jako ojačao ove sezone(znao sam da su se ojačali, ali ne ovoliko). Milan Macvan dobro rkg 24, čovjek je koliko vidim vodio Partizan u toj ludoj 4 četvrtini skupa s Pekovićem . Kombinirano zabili 33 poena i uhvatili 17 skokova. Slabo znam o Partizanu, ali vidim to da Pekovic ubija pod reketom svaku utakmicu.

A malo sam odgledao i Real Madrid-Efec Pilsen.
Naravno nitko nije očekivao poraz Madriđana, po meni imaju najbolju ekipu u europi. Igraju timsku košarku, i u današnjoj utakmici su svi igrači zabili koš. Samo neznam zkj Ibaka ne igra više, a još mi nejasnije zakaj trener Efesa nije onog Ermala Kuqo stavio da igra više kad je onako sabijao, čovjek u 9 minuta zabije 15 poena .

Nažalost sve to pratim preko streamova, otišao mi risiver u k i nemrem ništa gledati
Strax
Sacramento Kings

on Wed Nov 23 2011, 20:00
Srpska veza večeras lepo funkcionisala protiv Žalgirisa. Krstić 21 poen, 7 skokova, sa indexom 33 i Teodosić 14 poena, 7 asistencija i 4 skoka.
E, još kad bi Partizan iščupao nekako pobedu u Turskoj... mada, sumnjam Glare
Mr. Striko
Brooklyn Nets

on Wed Nov 23 2011, 20:09
ali Vujacic kad se podigne nekako izgleda uvijek sigurno...ipak je Efes jaci cini mi se
LeBron
Cleveland Cavaliers

on Wed Nov 23 2011, 21:02
Ako neko ima link za Partizan neka postavi.

Edit: I ja sam ti neki Partizanovac a ne znam ni da je utakmica bila u 19h. XD
Strax
Sacramento Kings

on Wed Nov 23 2011, 21:40
Nemanja Granger wrote:
Edit: I ja sam ti neki Partizanovac a ne znam ni da je utakmica bila u 19h. XD

Jel to neki blaži oblik da nam izjaviš da prelaziš da navijaš za Zvezdu? Laughing Šalim se , naravno Very Happy

Šteta zbog Partizana, solidno prvo poluvreme, ali dosta loša treća četvrtina.
Kole
Miami Heat

on Wed Nov 23 2011, 21:46
Savan potopio Partizan ali u mnogome ide na dusu Vlade. Andjusic je imao 2. index u ekipi za svojih 10 minuta. Index 13 ali ne mora da igra Gagi jer mora da se proda na kraju sezone! Sramota!
Sasa Vujacic Respekt!
Vuk91
Nemam omiljeni tim

on Wed Nov 23 2011, 23:57
Zagreb doveo NBA igrača T.J. Forda!

T.J. Ford je došao u pratnji svog najboljeg prijatelja, bivšeg playmakera Zagreba Kennyja Taylora, no stigavši u hrvatsku metropolu nije došao u sasvim nepoznato. Iako je prvi put u Hrvatskoj, čuo je ponešto o Lijepoj našoj.
"Sean May mi je preko emaila pisao o klubu, a jedna hrvatska legenda mi je pričala puno priča o Hrvatskoj. To je Toni Kukoč. S njim sam igrao u Milwaukee Bucksima dvije sezone. Drago mi je da sam ovdje", rekao je nasmijani i dobro raspoloženi 28-godišnji Ford.

Američki playmaker je ponavljao kurtoaznu frazu kako je 'ovo lijepa prilika za njega', premda bi u ovoj 'vezi' Zagreba i igrača svakako puno zahvalniji i sretniji trebao biti klub. Jer budimo iskreni, Zagreb nije europski velikan, ali je zato u svoje redove doveo najveću NBA zvijezdu koja je do sada igrala za jedan hrvatski klub.

Najbolji sveučilištarac u svim izborima

Ford je bivši 8. izbor NBA Drafta, u 7 sezona je startao u 75 posto utakmica koje je igrao te ima prosjek od 28 minuta, 11.4 poena i 5.9 skokova. No, imao je briljantnu dvogodišnju koledž karijeru, a u 2003. godini je dobio nagradu John Wooden čime je službeno proglašen za najboljeg sveučilišnog košarkaša u toj sezoni, a uz to je proglašen najboljim i u ostalih pet najvećih izbora u SAD-u.

"Uzbuđen sam i vjerujem da ću uživati. May mi je rekao da će mi se grad svidjeti i da će se prema meni lijepo odnositi. Nadam se da ću na parketu napraviti razliku. Svjestan sam da su ovi igrači svi prošli pripreme, ali probat ću ih uhvatiti. Bit će to izazov, ali tome se i veselim."

Još uvijek sam među 5 najbržih

Ford je slobodan igrač, no u ugovoru sa Zagrebom postoji klauzula da može u NBA ako lockout završi. Objasnio je da je imao ponuda tijekom ljeta, no nije htio o imenima jer da ih ni nije ozbiljno razmatrao. Pratio je što se događa s lockoutom te je sve prepustio svom menadžeru u kojeg ima veliko povjerenje jer zna kakva bi mu situacija najviše odgovarala. No ideja o Fordovom dolasku u Europu nije bila nešto novo.

"Imam puno prijatelja koji igraju po Europi i non-stop pričamo o razlikama u europskoj i NBA košarci. I ja sam uvijek govorio da ću se oprobati u Europi. Iskreno, nisam mislio da ću ovako rano doći, ali vjerujem da ću se prilagoditi i da će mi to pomoći u nastavku karijere."

A čime će on najviše pomoći Zagrebu?
"Radit ću što god budu tražili od mene, kao pravi profesionalac." T.J Ford je prije par godine proglašen najbržim igračem u NBA ligi. "Mislim da sam i dalje među pet ili 10 najbržih. Moja brzina je moje oružje."

Bit će zanimljivo, jedva čekam zimske praznike i da odem u Zagreb. Ići ću na sve domaće utakmice koje se budu igrale preko zimskih praznika...
Strax
Sacramento Kings

on Fri Nov 25 2011, 08:50
Juče sam lepo imao priliku da propratim Evroligaško popodne. Između ostalog, video sam onu Partizanovu "katastrofu" u 3. četvrtini kada im je trebalo 7 minuta da daju prvi koš u drugom poluvremenu. Ako to nije prelomilo, onda ne znam šta je, a čak su za to vreme igrali solidnu odbranu, budući da se ni Efes nije mnogo nadavao. Iako je Vujačića serendalo....
I da, gledao sam Makabi i Armani. Makabi na kraju rutinski, mada mi je za oko zapao trenutak kada su se Talijani na 30 sekundi pre kraja približili na 7, nakon čega Izraelci gube loptu, i Farmar pravi namernu... Gallinari, koji je do tada šutirao bacanja 8/8 i koji je imao šansu da vrati Armani u život, promašuje oba bacanja Facepalm A tačno sam znao...
Mr. Striko
Brooklyn Nets

on Fri Nov 25 2011, 09:36
I ja sam propratio veci dio i nekog sam misljenja da sam malo vidio..jednostavno postoje velike kalkulacije i padovi u igri mnogih ekipa.U zavisnosti od informacija preko bare oni ubacuju NBA igrace ili ih sjedaju na klupu.Bezveze i amaterski. Jednostavno ne zele (osim neki kao Barsa) da naprave
ozbiljnu ekipu.Stvarno nekad i kad gledam NCAA izgleda mnogo vise profi od ovoga.Sprdnja.Nema taktika,nekih akcija,koncepcije,srljanje i neko sutiranje preko ruku(ni tabla se ne pogodi)a sto je najvaznije od svega ali najvaznije izuzev ovih crnaca i par Spanaca fizicka sprema je katastrofa.Kurcem ne mogu mrdnut,treba im 15 minuta za kontru.
e sad CSKA , Barsa i Makabi kad igraju sa najacim petorkama ponekad izgledaju stvarno dobro i u ovoj krizi (lockout) mogu se gledati.
E i na Partizan da se osvrnem.Jeste da je moj ali Pekovic vise steti u globalu nego doprinosi tom timu.Pod hitno moraju da nadju centra sa mozgom u Beogradu..Koncepcija igre na jednog igraca a da nije Jordan,Kobe...ne ide
Kole
Miami Heat

on Fri Nov 25 2011, 12:14
Kako ste propustili PAO? Neverovatna zavrsnica

Jedan je Dimitris Diamantdis!
Strax
Sacramento Kings

on Fri Nov 25 2011, 14:00
Tek sam sad video rezultat PAO-a . Diamantidis igra kao da mu je 25, maltene na vrhuncu karijere Respekt!
Inače, TJ debitovao za Zagreb juče. 10 asistencija, 0 poena
Sponsored content

View previous topicBack to topView next topic