Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 6 of 40]

126 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Fri Aug 12 2011, 00:09

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
pfc.tomcat wrote:I šta je na kraju takmičarski cilj KK Crvena limenka u ovoj sezoni... Da se izbori učešće u Uleb kupu one tamo sezone?!
Koliko sam upoznat TOP 6 NLB, finale domace lige.

View user profile

127 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Fri Aug 12 2011, 00:16

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
MONDO: Kari Pešić na treningu Zvezde!

0 komentaraOdštampajMake font size smaller Make font size default Make font size larger 11. avgust 2011. 23:48 > 00:13
U predvečerje skupštine košarkaškog kluba Crvena zvezda, proslavljeni srpski trener ispratio dva treninga u jednom danu.

Kako Mondo saznaje, vest je koja je prostrujala gradom ispostavila se tačnom - Svetislav Kari Pešić odgledao je zajednički trening igrača Crvene zvezde i FMP-a u Železniku u četvrtak uveče!

Glavni, i po svemu sudeći, trenutno jedini kandidat za trenera Zvezde nije odgledao samo trening prvotimaca, već i trening Radnički basketa, ekipe koja je sastavljena od najtalentovanijih juniora Zvezde i FMP-a, koji će se takmičiti u Srpskoj ligi.

Nije tajna da Nebojša Čović već duže vreme pregovara sa Pešićem, koji je je takođe u više navrata rekao da bi voleo da se vrati na klupu Zvezde, posle sezone 2008/2009 u kojoj je stvorio jaku vezu sa crveno-belima a u reprezentaciju poslao Bjelicu i Kešelja.

Skupština Crvene zvezde na kojoj će biti izabrana nova uprava kluba na čelu sa Nebojšom Čovićem biće odražana danas u 18 časova.

(MONDO)

View user profile

128 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Fri Aug 12 2011, 13:59

Strax

Administrator
Administrator
Pešić trener Zvezde do 2014!

Bananaa

View user profile Online

129 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Fri Aug 12 2011, 14:09

West

NBA Superstar
NBA Superstar
http://sportal.rs/news.php?id=56596

View user profile Online

130 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Fri Aug 12 2011, 14:32

Strax

Administrator
Administrator
Malopre videh ovo. Pa, ko sad tu koga laže?

View user profile Online

131 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Fri Aug 12 2011, 15:04

Strax

Administrator
Administrator
Dupli post, al ae. Šta da se radi... u pitanju je Ricardo Marsh. Iako su izvori dosta banalni, realno je očekivati da ovih dana Rikardo Marš stigne u Beograd i potpiše ugovor sa Zvezdom kao prvo pojačanje. Do sada je bio u Americi na dužem odmoru, trebao je da potpiše sa Turcima, ali nije. Ako sve prođe uredu danas na skupštini, Rikardo bi mogao da obuče Zvezdin dres.

View user profile Online

132 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Fri Aug 12 2011, 22:37

Strax

Administrator
Administrator
Kole, Djaz, gde ste? Meni ovo baš nije najjasnije... bio sam na treningu od 7 sati i nisam mogao da prisustvujem onim komentarima koji su usledili odma posle skupštine. A sada mi je teško sve baš da listam... znači, ako sam nekako razumeo.
Mi se bukvalno prodajemo FMP-u?
"...već će Zvezda timu iz Železnika dati ime i igrače, a za uzvrat dobiti novac."
... tako ispada.
Igraćemo u Pioniru, ali ćemo maltene navijati za FMP? Jer je FMP taj koji uzima Zvezdino ime, dok ona prava Zvezda ne stane na noge?

Djaz i Kole ili neko ko se razume u ovu situaciju, ako može da mi je pojasni. Da napravi paralelu između pozitivnih i negativnih stvari. Znači, sve dolazi u obzir. I roster, i Pešić, i navijači, hala, ime , liga...

View user profile Online

133 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Fri Aug 12 2011, 23:16

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
Sad sam dosao kuci. Sacekaj jedno pola sata da se raspitam i vidim forume... Sigurno je jedno, zvacemo se Crvena Zvezda Beograd i Covic je predsednik. Nikakav FMP i bakraci. E da i Delije su podrzale projekat. Sada su pregovori za NLB

View user profile

134 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Fri Aug 12 2011, 23:23

Strax

Administrator
Administrator
Ma ja sam prelistavao forume, komentare i šta ti ja znam šta, uglavnom različita mišljenja gde nikom nije 100% jasno šta se dešava u klubu. Još je ovo za mene nekako previše komplikovano a verujem i za mnoge druge... neki kažu da se bukvalno prodajemo FMP-u, neki da ova nova Zvezda nastaje kao novi klub, a posle 5 godina se spaja sa starom, kada prođu dugovi. Pa sad, ko je tu upravu?

Ae, čekam te Very Happy

View user profile Online

135 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Fri Aug 12 2011, 23:32

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
FMP je promenio ime u KKCZBG, a KKCZ postoji na papiru.

Vlasnik KKCZBG je Nebojša Čović.

Od buduće prodaje igrača KKCZBG 10% će ići KKCZ, kao i eventualni trofeji. Dakle sklopljen je ugovor između KKCZ i KKCZBG o saradnji, tj. o iznajmljivanju imena na 5 godina...

Ne znam da li ej KKCZBG postala deo SDCZ, kažu da jeste.

View user profile

136 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Fri Aug 12 2011, 23:37

Strax

Administrator
Administrator
Evo da kopiram neke komentare sa onog foruma... tamo gde ima šta da se pročita, tj. oni koji su malo duži.

Нажалост, сви смо навикли на велика разочарања и у фудбалу, а поготову у кошарци тако да нам неће много тешко пасти и ово што смо се зајебали . Ово није фузија једноставно . Разумем да је то за добро Звезде итд али јбт ми смо дали грб и име (додали Београд) ФМП-у .

И пре свега, ко нама гарантује (МОРА ПОСЛЕ СВЕГА) да ће Човић и ова компатија бити овде и за далеких 5 година ?! Шта ако се они међусобно, не дај Боже испосвађају ? Онда ће Човић да се врати у свој ФМП, а наша Звезда ће да остане и даље ван такмичења и мораће да враћа све дугове . Не свиђа ми се ово ни мало, али верујем вођама, даби, амеобију и ветерану што се тиче КК .

Као и увек када је Једна једина у питању гајио сам велику наду али изгледа да је све било исувише лепо да би било истинито!
У коликим год говнима да смо били бар сам знао да навијам за Звезду!
За ово сад незнам шта да мислим?
Нагрдисмо људе који су продали граб а сад испаде да су продати и грб и име и играчи за неке новце!
Довољно је то да постоји правни субјекат са именом Црвена Звезда без обзира што се нетакмичи већ само плаћа своје дугове па да ја немогу да навијам низаједан други клуб!
А то што је Мирко постављен за лево сметало то можете да лажете себе а не друге!
Баш је лево сметало неко ко располаже новцем од кога треба да се врати 13-14 милиона евра дуга!
Мени ово све много много смрди...
Ал хајде да сачекамо да видимо шта ће донети наредни дани.

Људима никад удовољити. Нећемо преименовани ФМП, хоћемо нашу Звезду са 14 милиона евра дуга, нашу Звезду коју води ћелави гмаз, којој повериоци дишу за вратом, коју Делије бојкотују, бла бла трућ трућ Јел лепо Даба објаснио шта и како, да је то само прелазно решење јер због дугова не може другачије, да ће евентуални трофеји припасти СДЦЗ. И опет се нађе неко да једе оно што се не једе. Буди Бог с нами...

E batalite kukanje, ove cinjenice su vazne i bitno menjaju na bolje situaciju u našem klubu:

1. Klub se zove CRVENA ZVEZDA
2. Trofeji koje osvojimo biće dodati dosadašnjim trofejima KK Crvena Zvezda
3. Predsednik je Čović, sposoban čovek i veliki zvezdaš
4. Takmičićemo se sledeće godine u NLB
5. Budžet od 2-2,5 miliona eura garantuje borbu ya vrh oba takmičenja u kojem ćemo nastupati
6. Da zaokružimo celinu, posle 5 godina ovakvog funkcionisanja i rešavanje problema sa dugovima, klubovi se spajaju u jedan i vraćamo se na stari status.

Ono što je isto pozitivno ali se čeka finalizacija:

1. Velike su šanse da dobijemo jednog od najboljih evropskih trenera, čije prisustvo na klupi bitno menja kvalitet ekipe na bolje
2. Pregovara se sa ozbiljnim pojačanjima, a po budžetu i sposobnosti Čovića i nadam se Pešića, to će biti bolja pojačanja nego svih ovih desetak poslednjih godina

To kako se zvao ovaj tim juče i koliki je zvezdaš ili nije Žika Pauk, zašto je Mirko Pavlović ostao u starom klubu me baš zabole, jer su ove pozitivne stvari toliko jake da mislim da imamo mnogo mesta za zadovoljstvo i da sa nestrpljenjem dočekujemo pojačanja, utakmice i ako bog da sreće slaviće se titula

View user profile Online

137 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Fri Aug 12 2011, 23:45

Strax

Administrator
Administrator
Овако, читам ово што сте писали и много тога ми пролази кроз главу... Да пробам да објасним оно што сам ја схватио.

1) Постоје 2 клуба: ФМП Железник и Црвена звезда.
- ФМП је стабилан, председник је Човић.
- Црвена звезда дугује 13 милиона, има рачун у блокади и само два избора, а) да се угаси и престане да постоји и б) да на неки начин, у сарадњи са неким другим клубом настави да постоји. Трећег нема. Клуб у оваквој ситуацији не може да живи и функционише.
2) Звезда има традицију, Звезда је бренд, институција. Звезда има навијаче, армију иза себе. ФМП има све осим тога. Звезда пропада, а милионска армија ту не може ништа. Могу да је извуку само они који је воле/симпатишу, имају новац, углед и могућност за такво нешто, а уз то знају да би могли да имају и личног интереса. Наравно таквих нема много.
3) Јављају се као решења Човић, Ђилас, Ристић, Анђелковић. Не знам шта је пре тога било између свих њих, углавном, сложили су се да пробају сви заједно. Ђилас је градоначелник, има одређену врсту моћи, Ристић паре, Човић паре, знање, подршку навијача и клуб за сарадњу!
4) Уколико се Звезда фузионише са ФМП-ом, престаје да постоји. Онда постаје нови клуб. Налази се друго решење.
5) Црвена звезда формално постоји, како би се сачували трофеји, традиција. Како би се сачувала Звезда каква је била од 1945, али се не такмичи! Такорећи, клуб је замрзнут, постојаће, неће се такмичити.
6) ФМП више не постоји. Уместо ФМП-а постоји ККЦЗБГД. Играчи КК Црвене звезде прелазе легално у нови клуб, као и играчи ФМП-а. Сада дакле имамо ККЦЗБГД који постоји, а у ствари је само наследник ФМП-а са новим именом. Као када су они некада променили име у Рефлекс! Дакле, само промена имена, како би се колико-толико наставила традиција имена "Црвена звезда". Клуб нормално функционише, има нову управу, Скупштину, ако да Бог, Карија на клупи и Човића као председника. За то време, ККЦЗ је замрзнут, а одређени проценат од зараде новог клуба одлази њему, као и новац од продаје играча који су одатле послати у нови(Цвеле, Недовић, Лешић, Николић).
7) Тако се функционише 5 година, а верује се да ће за то време дугови према повериоцима на различит начин(град/држава(тј. Ђилас), спонзори(тј. Ристић и још пар њих)) бити исплаћени и клубу коначно била скинута омча са врата. У тих пет година, трофеји ће припасти старом клубу, јер председник, тј. Човић може да одлучи да све што се освоји иде старом клубу. Баш ме брига шта ће да кажу гробари и Спортал за то. Трофеји иду у наше витрине и спортско друштво.
8 ) Након тога, ККЦЗ се "одмрзава" и почиње поново да постоји. Играчи клуба ККЦЗБГД ће бити "продати" старом клубу, тренер такође, можда дође и нови, наравно, ко зна шта ће бити до тада. Овај клуб ККЦЗБГД наставља да постоји као филијала наше Звезде. Може да мења име у ФМП, Рефлекс, КК Човић, то нас не занима. Тамо ће бити клинци нашег клуба и све остало што иде филијали.

Ово је моје схватање ствари, можда је погрешно, али, ето, изнео сам га. Извињавам се за дугачак пост, једноставно краће није могло.

другови и другарице ,
ја не бих о скупштини таксативно као Даба јер је то већ одрађено...ја бих дао виђење целе приче из неког мог угла и покушао да сажмем сва моја размишљања о ККЦЗ Београд.Још једном се показало да је Чова изузетно намазан играч и искусан психолог.Све најнепријатније ствари илити могућа питања је истресао на самом почетку излагања и онда поприлично забринуте навијаче и делегате лагано довео до малтене овација њему самом.Све што је рекао,рекао је језиком обичног навијача,разумљиво,кратко,директно и ефектно дотакавши се свих ствари које нас највише занимају.
"мали" Фића је био 1. на тапету,па финансијска ситуација у ККЦЗ,па Кари,ростер,појачања,амбиције,тренинзи,утакмице,буџет,спонзори ... и наравно Мирко
свако зло је потирао са 10 добрих и искусно водио целу причу .... ја сам задовољан и срећан , није идеално , али је у овом тренутку максимално и то ми је тренутно најважније ..... Кари ће по речима мог друга до недеље рећи да или не,али после вечерашње скупштине и одабира апсолутно свих руководећих људи у клубу он једино може да нас одбије из разлога што ,ето НЕЋЕ..... поменуо је и Чова опоненте из СДЦЗ којих и сада има,тако да је и лаику јасно да је било лакше сазидати Скадар на Бојани него доћи на чело ККЦЗ ....али то је наша стара прича и усуд који нас је пратио свих ових година.....

попричао сам и мало куртоазно са председником , морам рећи да је он мени пришао што је за сваку похвалу,опет маркетиншки али хајде,куртоазно смо разменили пар речи и пожелео сам му добродошлицу у нашу кућу.

питао сам га да ли жели да поприча и са Дабом ,а он ми је рекао да ипак не би то било у реду,јер није понео писмене гаранције које му је Даба тражио ,а и због Мирка,јер му је Мирко запретио да ако буде причао са Дабом он неће хтети да буде техничко лице у ККЦЗ.јбм ли га ,помислио сам у том тренутку,зар и у овом свечаном тренутку те проклете поделе .... али једноставно је тако,има тај неки анимозитет између наше 2 легенде ,легенде на позицији ГМ и легенде трибине А .....сујета,љубомора,мала бара пуна крокодила не знам ....

веома озбиљни разговори се воде са озбиљним појачањима,ал` јбг нисам успео да му ишчупам имена .....

све је претрешено до ситних цреваца и шта и како и зашто и објашњено је због чега МОРА ДА ОСТАНЕ ДА ЖИВИ ККЦЗ ,из уста Небојше Човића је изашла изјава да је ФМП клуб,а Црвена Звезда ПОКРЕТ и национално добро које мора да оздрави и заузме своје место на кошаркашкој мапи Србије и Европе и да је он спреман да ФМП без икакве задршке улије у здраву ККЦЗ !

имамо разлога да будемо и више него уверени да смо добили правог човека на правом месту !

коме и даље није јасно нека оде код Шавије па нека тражи објашњење ако је припадник групе,а ако је навијач илити симпатизер мораће неког другог да пита јер је мени нестало и папира и бојица ....

View user profile Online

138 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Sat Aug 13 2011, 00:34

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
Delije ce pratiti KK na svim takmicenjima osim NLB-a. Znaci u Kragujevcu je comeback.

View user profile

139 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Sat Aug 13 2011, 01:51

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma

Prema recima autora aplouduje se 2. deo.

View user profile

140 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Sat Aug 13 2011, 07:30

LeBron

Chat Animator
Chat Animator
2. Trofeji koje osvojimo biće dodati dosadašnjim trofejima KK Crvena Zvezda

loltreskanje

View user profile

141 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Sat Aug 13 2011, 09:34

Strax

Administrator
Administrator
Znači, kako je Čović govorio, "Zvezda ostaje Zvezda!", to je trebalo da znači da dolazi do fuzije i to su mnogi očekivali. Sada je došlo do male promene plana (makar za ono što smo mi saznali, Čović je to odavno znao) i došli smo do toga da mi predamo FMP-u modifikovano ime, igrače, halu ... Znači, prava Zvezda (KK Crvena Zvezda) ostaje zamrznuta, postoji, ali se ne takmiči i nigde se ne pomera ovih 5 godina dok se dugovi ne izmire. Znači, FMP daje novac Zvezdi. Sada, ona prava Zvezda koju mi volimo i za koju navijamo može samo finansijski da napreduje (što je najbitnije), a ona ostaje "zamrznuta" i ne znam ko može da garantuje da će se posle ovih 5 godina dve ekipe fuzionisati? Ko zna šta do tada može da se desi, Čović može da nas ladno zajebe i nastavi svojim putem, a Zvezda se ugasi. Naravno, u ovakvoj situaciji kada je Zvezda odavno trebala da prestane da postoji, svaka vrsta spasa i nade je i više nego dobro došla. Kako čitam po forumima, na početku, po završetku skupštine, niko nije bio najsrećniji, ali kako su se stvari odvijale do kraja, zaključilo se da je ovo jedini izlaz i da smo dugove mogli da izmirimo samo na ovaj način. Ja dajem podršku Čoviću!

Eto, kako sma ja otprilike shvatio ovaj celokupan proces i akciju. Verovatno nije sve tačno što sam gore napisao, ali tako sam ja razumeo situaciju.

View user profile Online

142 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Sat Aug 13 2011, 18:52

Strax

Administrator
Administrator
Na Zlatibor kreće petnaestorica košarkaša

Košarkaši Crvene zvezde u ponedeljak 15. avgusta kreću na Zlatibor na kome će biti obavljen prvi deo priprema za novu sezonu. Predvođeni za sada trenerom Milivojem Lazićem, put Zlatibora krenuće 15 igrača: Vuk Radivojević, Filip Čović, Aleksandar Cvetković, Nemanja Nedović, Andreja Milutinović, Ivan Smiljanić, Branko Lazić, Andrej Džaković, Svetozar Stamenković, Nikola Marković, Bojan Radetić, Bojan Subotić, Dragan Tubak, Mile Ilić i Nikola Vasić.

Kada je reč o nekadašnjim igračima FMP-a, u Beogradu će ostati Vladimir Ivelja i Predrag Stamenković. Dva igrača iz prošlosezonskog tima Crvene zvezde, a na koje se svakako računa i u budućnosti Uroš Nikolić i Savo Lešić, nisu na spisku putnika za Zlatibor, ali će se oni naknadno priključiti. Uroš Nikolić ostaje u Beogradu dok se u potpunosti ne oporavi od povrede, dok će se Lešić priključiti ekipi po povratku sa Univerzijade u Kini.

View user profile Online

143 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Sat Aug 13 2011, 19:41

leonida

Sixth man
Sixth man
Možete vi da pričate šta hoćete, ali ovo je više FMP nego Zvezda. Zasto Čović nije ranije preuzeo Zvezdu? Priča se pominjala 5 godina u nazad... Čović je čekao trenutak da Zvezda dodje u najkritičnijoj situaciji, i da više nema izbora. To se sada dogodilo.
Dakle, drugog rešenja nije bilo. Ovo nije najbolje po Zvezdu, ali je jedino preostalo rešenje. Vešt manevar Čovića. Jeste on uspešan, ima rezultate, ali ne volim političare u sportu, pa to ti je...
A poruka za Čovića i FMP... Very Happy

View user profile

144 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Sat Aug 13 2011, 19:57

Strax

Administrator
Administrator
Za nas Zvezdaše možda nije najbolje jer onu Zvezdu za koju navijamo i koju volimo i dalje gledamo u potpunom rasulu a sada se ista ta Zvezda neće ni takmičiti nigde. Zato je rezultatski i finansijski najpogodnije rešenje ovo što se dogodilo. Da Zvezda preda ime, grb, igrače, halu i navijače FMP-u. Pa to je manje-više i sve što čini jedan klub, zar ne? Za 5 godina bi trebali da se fuzionišemo, samo dok se izmire dugovi.
Ja navijam za KKCZBG

View user profile Online

145 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Sat Aug 13 2011, 22:04

Dzoni131

NBA Player
NBA Player
E ovako sto se tice bojkota za one koji ne znaju.Bojkot se nastavlja za Jadransku ligu dok ce ostale lige biti ispracene.

View user profile

146 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Sat Aug 13 2011, 23:15

Dzoni131

NBA Player
NBA Player
Izvinjavam se zbog duplog posta http://www.mojacrvenazvezda.net/10220/2011/08/13/pesic-rekao-da/

View user profile

147 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Sun Aug 14 2011, 09:34

Strax

Administrator
Administrator

View user profile Online

148 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Sun Aug 14 2011, 13:49

dr Hofmann

NBA Superstar
NBA Superstar
Samo na brdovitom Balkanu i nidje vise.Jebo vas sport.

View user profile

149 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Sun Aug 14 2011, 14:52

West

NBA Superstar
NBA Superstar
Znaci eventualni trofeji idu zvezdi, a pare Covicu?

View user profile Online

150 Re: KK Crvena Zvezda Beograd on Sun Aug 14 2011, 15:20

Jaz

Global Moderator
Global Moderator
Izgleda da je tako, ni ja ih ne shvatam bas najbolje.

View user profile

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 6 of 40]

Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Next