Share
Go down
Iggy9-13
Phoenix Suns

Re: Chicago Bulls

on Mon May 07 2012, 09:42
EULOGIJA ZA CHICAGO BULLSE

Osjećam se kao da mi je netko provalio u stan i ukrao mi sve što sam stekao krvavim radom. Iracionalne su te strelice frustracije koje osjećam u trbuhu, no nije li svaki veliki i stresni osjećaj iracionalan? Teško je racionalno razmišljati kada ste glupan koji je svjesno odlučio uliti ogromnu količinu osjećaja u stvar koju ne može kontrolirati, u košarkašku momčad udaljenu tisućama kilometara, u entitet s kojim niste izgradili poveznicu kroz pripadanje fizičkoj zajednici kao gomile meni sličnih ljudi u Americi, već je ta poveznica plod potpuno suprotnog pravca, plod kulturalne usamljenosti liječene neprospavanim noćima provedenim buljeći u ekran.

Chicago Bullsi su važan dio mog svjesnog života već 18 godina, nesvjesnog, odnosno neuobličenog još i duže. Njihovi trijumfi obilježili su najranije dane moje adolescencije, dane u kojima čovjek, sav nezgrapan i neshvaćen i usamljen, izgrađuje prisne odnose s ljudima koje ne poznaje, s idolima i herojima koji ga razumiju iako ga nikad nisu upoznali, s muzičarima, filmašima, sportašima… Spona između mene i Bullsa, stvorena u procesu odrastanja, ostala je čvrsta kroz sljedećih 14 godina, provedenih većinom u ubijanju i demistificiranju svojih idola. Pojedince sam prestao obožavati, kolektiv nisam.

Chicago Bullsi će mi sljedećeg tjedna priuštiti četrnaesto razočarenje u četrnaest godina. Najgorče do sada. Premda sam iracionalan do krajnjih granica kada gledam košarku nisam debil, i jasno mi je kolike su bile šanse ekipa predvođenih Artestom, Curryem, Chandlerom, Brandom, Heinrichom i Dengom za osvajanje naslova. Ove sezone se sve poklopilo. Šansa, realistična šansa, šansa od tridesetak posto je postojala. Bila je stvarna, realna, opipljiva, veća nego lani. Istopila se kao led na suncu. Umjesto da se bore za osvajanje Istočne konferencije kontra ubojitog Heata, ili čak za NBA titulu, Chicago Bullsi će postati treća prvorangirana ekipa u povijesti playoffa koja je ispala od osmorangirane momčadi otkako se prva runda igra na četiri dobivene.

Prvo je Derricku otišlo koljeno, onda se Noah ozlijedio, da bi na kraju i suci greškama ubili Bullse*. Bullsi će ispasti od prosječne momčadi koju bi dobili 4 – 0 ili 4 – 1 da nisu izgubili dva najbolja igrača, igrača koji predstavljaju srce i muda ove ekipe. Nakon 14 godina gutanja poraza ovo je trebala biti godina naplate. Ništa od toga. Orobljen sam. Orobljeni su i ljubitelji košarke koji u nastavku plejofa neće gledati ekipu koja igra lijepu, momčadsku, nesebičnu košarku, ekipu predvođenu jednim od najtalentiranijih igrača lige, ekipu koja posjeduje radnički i ratnički mentalitet.

*Možda pretjerujem, možda sam iracionalan, ali sudačke greške su direktno odgovorne za poraz Bullsa u četvrtoj utakmici. 50 sekundi prije kraja Spencer Hawes je s obje ruke udario Carlosa Boozera prvo po ruci a onda i po glavi pri ulasku na koš da bi na drugoj strani dodijelili mlitavi faul Sixersima, unatoč tome što je njihov igrač pokušao izbjeći kontakt s Korverom koji je mirno čekao faul u napadu. Umjesto 82 – 82 rezultat je bio 84 – 80 za Sixerse i taj je moment prelomio utakmicu.

U ovom gorkom finišu Bullsi su me doveli do ruba suza, ne tužnih suza, ne suza radosnica, već suza koje kreću zbog ponosa. U trenutku kada se šepavi, izubijani Noah vratio na teren, zabio skok šut s krila, i onda othramao natrag u obranu, vukući se poput ranjene životinje u dubokom snijegu, ispaljujući one svoje debilne revolvere s grimasom boli na licu nisam si mogao pomoći. Volim Bullse. Volim OVE Bullse. Zato me boli što pišem eulogiju za ovu sezonu, neopisivo me boli, iracionalno me boli. Ali pišem je s nadom u uskrsnuće. Sljedeća godina je naša godina. Samo da nas Maye ne zaustave.
D.Rose25
Chicago Bulls

on Mon May 07 2012, 11:06
Clap banana3
Jumpman
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

on Mon May 07 2012, 14:58
sad bas nesto razmisljam. za sta je ovaj tim igrao ove godine? za apsolutno nista. niti imaju pika, niti mogu da urade nesto u plejofu a bili su prvi na istoku i giljali celu sezonu ko konji da bi ispusili od filadelfije. povrede su ih neverovatno kostale svega sto su sebi postavili kao cilj. pre 7 dana su vidjeni bili u finalu istoka a sad... a cim ih povrede toliko zezaju prethodnih godina, ocigledno je da u tom njihovom doktorskom timu ne stima sve kako treba. a mozda su i ukleti sta ja znam XD
ne bih voleo da im se dogodi sudbina atlante tj. da se velike nade polazu u njih a oni svake godine sve gori dok se na kraju totalno ne izgube u prosecnosti. tibodo je jedini koji tu moze da izvuce stvar jer stvarno cini cuda sa onim igrackim kadrom, po mom misljenju. cini mi se da je nekako sve prilagodio da svaki igrac radi ono sto najbolje zna.. pitaj boga da li bi oni bili u plejofu da im on nije trener, ne zajebavam se. meni je njihov roster totalno sranje.
Mrakar
New Orleands Pelicans

on Mon May 07 2012, 16:57
Seljak wrote:sad bas nesto razmisljam. za sta je ovaj tim igrao ove godine? za apsolutno nista. niti imaju pika, niti mogu da urade nesto u plejofu a bili su prvi na istoku i giljali celu sezonu ko konji da bi ispusili od filadelfije. povrede su ih neverovatno kostale svega sto su sebi postavili kao cilj. pre 7 dana su vidjeni bili u finalu istoka a sad... a cim ih povrede toliko zezaju prethodnih godina, ocigledno je da u tom njihovom doktorskom timu ne stima sve kako treba. a mozda su i ukleti sta ja znam
ne bih voleo da im se dogodi sudbina atlante tj. da se velike nade polazu u njih a oni svake godine sve gori dok se na kraju totalno ne izgube u prosecnosti. tibodo je jedini koji tu moze da izvuce stvar jer stvarno cini cuda sa onim igrackim kadrom, po mom misljenju. cini mi se da je nekako sve prilagodio da svaki igrac radi ono sto najbolje zna.. pitaj boga da li bi oni bili u plejofu da im on nije trener, ne zajebavam se. meni je njihov roster totalno sranje.
Ma imaju igrace koji su im potrebni(jedino tu boozer odskace ali sa njim su se zajebali)
Odlican defanzivac i skakac centar, Odlicni defanzivci na krilu a i prilicno dobri suteri(Deng i Hamilton), dobra klupa predvodjena Gibsonom,...
Ova i sledeca sezona su im najbolje prilike za naslov(ova je propala) jer ce posle toga vjerovatno otici gibson i asik jer im ovi nece moci platiti koliko zele.
A i problem je sto Roseu,Boozeru, Noah-i, i Dengu samo jos vise rastu plate kroz sledecih nekoliko godina.
Za 3 godine ce im 60 miliona ici samo na njih cetvoricu pa nece moci imati klupu kao do sada nego ce biti nesto slicno kao i u miamiu...
Mr. Striko
Brooklyn Nets

on Mon May 07 2012, 18:05
Mislim da su preplaceni i Boozer i Deng. Ne mislim da su losi ali mislim da ne doprinose dovoljno. Noah je borac i igra odbranu sasvim dobro a Rose bi imao 10 plus asistencija da su ipak bekovi malo bolji. Pogledajte Alena koliko trci za poziciju sa svojih milion godina.Hamilton je bespotreban totalno a Gibson bi morao vise da igra.
dr Hofmann
Portland Trail Blazers

on Mon May 07 2012, 18:26
Ne treba zaboraviti da Deng igra sa nacetim zglobom vec duze vrijeme,to mnogo utice na njegovu igru jer je tad krenuo njegov pad.Rizikovali su i najebali.
Mrakar
New Orleands Pelicans

on Mon May 07 2012, 19:05
Ma povrede su ih ubile skroz.
Zdravi su prvi kandidati za naslov moze pricati sta god hoce jer jedini imaju sve 5 pozicija popunjenih sa bivsim/sadasnjim all-star igracima (ali ne bivsim koji vise nemaju pojma) i dobru klupu.
Hamilton se odlicno uklopio par utakmica i onda povreda. Deng povreda. Rose kamaru povreda. Sada i Noah. Jedino boozer nije imao koliko se sjecam(prosle godine su on i Noah lezali pola godine).
Ali jbg, ko ce za 4-5 godina to spominjati, niko. Ispali i dovidenja ...
Bradley
Boston Celtics

on Sun May 13 2012, 15:40
CJ. Watson Gets Death Threats

Kako bolesnih ljudi ima Facepalm
D.Rose25
Chicago Bulls

on Mon May 14 2012, 21:40
LOL, koji freakovi Very Happy
Zeznuli su i on i Asik, ali jbg, kad je zabio onu trojku za OT protiv Majamija, dizali su ga do neba. Asik je već druga priča, nadam se da će ga konačno trejdovati.
Bradley
Boston Celtics

on Mon May 14 2012, 21:43
Ne bih se ni najmanje bunio da Asik dodje u Boston Very Happy
D.Rose25
Chicago Bulls

on Mon May 14 2012, 21:47
Ozbiljno?! Meni bi bilo žao čak i Majamija da ga pokupi... Taj čovek nema dve leve ruke, već ima 4 noge...
Bradley
Boston Celtics

on Mon May 14 2012, 21:50
Ume da grabi skokove, to nam jedino treba, u napadu me bas i ne zanima kako igra, kad Rondo dodaje i ja bih nabio barem 10 poena XD
D.Rose25
Chicago Bulls

on Mon May 14 2012, 22:01
Problem je što retko kad uhvati pas...
D.Rose25
Chicago Bulls

2012 Vegas Summer League Game Schedule

on Thu Jun 14 2012, 19:21
2012 Vegas Summer League Game Schedule
All times listed are Pacific (PT)

Tuesday July 17
7 PM – Chicago vs. Boston

Wednesday July 18
3 PM – Chicago vs. Houston

Friday July 20
5:30 PM – Chicago vs. Golden State

Saturday July 21
5:30 PM – Chicago vs. LA Clippers

Sunday July 22
1 PM – Chicago vs. Milwaukee
jabbawockeez
Chicago Bulls

on Sat Jun 23 2012, 22:36
Bullsi trebaju svakako napravit neki trejd, previse je tu role-playera, trejdat Boozera pod hitno, previse on zauzima salary capa, isto tako i Hamiltona treba..super je ekipa, al ne i za naslov..
airvucko
Los Angeles Lakers

on Sun Jun 24 2012, 01:30
Bass u Chi...kec na desetku
Dzoni131
San Antonio Spurs

on Sun Jun 24 2012, 02:27
Debilno je da dajemo Denga za 7. picka.Treba se otarasiti Boozera jer je precenjen i ima veliki ugovor...
jabbawockeez
Chicago Bulls

on Sun Jun 24 2012, 14:11
Deng je igrac koji igra 40+ min. svaku utakmicu i sad da ga dajemo sa pick, neznam bas..bolje bi bilo trejdat boozer+gibson za josh smitha, jer cisto sumnjam da ce ga atlanta uspijet zadrzat.
roster bi onda ovak izgledo

Rose/Watson/Lucas
Hamilton//Brewer/Butler
Deng/Korver
Josh Smith/+ pokupit Jeff Taylora na draftu
Noah/Asik

-the lood-
Utah Jazz

on Sun Jun 24 2012, 14:36
a Boozer je ono najveća želja svih klubova pa se otimaju oko njega Rolling Eyes
AleksaTebra
Chicago Bulls

on Sun Jun 24 2012, 17:37
Moja najveca zelja je da ostane Taj Gibson.Predvodnik je igraca sa klupe,odlicno saradjuje sa bekovima i sto je najvaznije trudi se na terenu.Setite se samo one utakmice u playoff-u protiv Phille kada nisu igrali ni Joakim ni Rouz,on je uspeo da se snadje i pokrene celu ekipu i uplete ih u rezultatsku neizvesnost.U takvim utakmicama treba da se gleda kvalitet nekog igraca.Postigao je gotovo sve koseve u jednoj od cetvrtina tada.Za kratko vreme postao je moj ljubimac. Respect
Danas mu je i rodjendan,slucajno sam video.Sve najbolje da budes jos bolji i sledece sezone. Respekt!
jabbawockeez
Chicago Bulls

on Sun Jun 24 2012, 21:25
AleksaTebra wrote:Moja najveca zelja je da ostane Taj Gibson.Predvodnik je igraca sa klupe,odlicno saradjuje sa bekovima i sto je najvaznije trudi se na terenu.Setite se samo one utakmice u playoff-u protiv Phille kada nisu igrali ni Joakim ni Rouz,on je uspeo da se snadje i pokrene celu ekipu i uplete ih u rezultatsku neizvesnost.U takvim utakmicama treba da se gleda kvalitet nekog igraca.Postigao je gotovo sve koseve u jednoj od cetvrtina tada.Za kratko vreme postao je moj ljubimac. Respect
Danas mu je i rodjendan,slucajno sam video.Sve najbolje da budes jos bolji i sledece sezone. Respekt!

A i to sto kazes, treba ostavit ove mlade igrace, Gibson,Butler,Brewer..ali pod hitno trejdat Boozera,izjednacit ponudu za Asika

I da ovo za Gibson, meni je najvise posto drag s onim zakucavanjem na Wadeu!! Cool
jabbawockeez
Chicago Bulls

on Sun Jun 24 2012, 22:39
http://www.hoops-nation.com/chicago-bulls-shopping-deng-noah-for-trade-exception-pick/

ovo nije dobro, nikako!
Dzoni131
San Antonio Spurs

on Mon Jun 25 2012, 00:55
Bas ono sto sam rekao sinoc krajnje debilan potez da dajemo Denga.
D.Rose25
Chicago Bulls

on Fri Jun 29 2012, 14:31
Šta kažete za pika, čitam da Bullsi nisu mogli da veruju da ga niko nije izabrao pre njih. Kontam da će verovatno CJ otići i nadam se da Teague neće imati sezonu kao Butler, koji jedva da je dobijao priliku da igra.
dr Hofmann
Portland Trail Blazers

on Fri Jun 29 2012, 15:11
Ni ja iskreno ne mogu da vjerujem da su ga neke ekipe preskocile,posebno Memphis i Indiana.Teague je po meni mnogo veci potencijal nego brat,dosta kompletniji igrac.
Sponsored content

Back to top