Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 7]

1 Atletika on Wed Jul 18 2012, 00:05

Jaz

Global Moderator
Global Moderator
Atletika

Atletika. Kraljica Sportova. Sport koji se na Olimpijskim Igrama modernog doba nalazi još od onih prvih, Atinskih iz 1896-e godine. I za svih tih 112 olimpijskih godina, atletika je sport koji je svaki put donosio velike šampione, velika uzbuđenja, iznenađenja i rezultate, rivalstva i zajedništva.

Olimpijske igre u Londonu neće biti izuzetak. Kao najveću zvezdu atletskog takmičenja imamo neverovatnog Usaina Bolta kojeg očekuje teži zadatak nego ikad. Prvo će morati na 100m dobiti momka koji vrlo dobro zna kako se pobeđuje Bolt. Naravno radi se o Yohanu Blakeu, aktuelnom svetskom šampionu u toj disciplini.

Na Boltovoj “originalnoj” disciplini, 200m, očekuje nas isti duel. Bolt je svetski rekorde, Blake ima drugo najbolje vreme u istoriji. Upravo će se njih dvojica zajedno sa Carterom i Powellom,udružiti i pokušati u štafeti 4x100 da još jednom, treći put na poslednja 4 velika takmičenja, obore svetski rekord. Šta nas očekuje od ostalih takmičenja u muškoj disciplini ? Trio američkih kuglaša u pokušaju osvajanja sve 3 medalje – Cantwell, Hoffa, Whiting, te evropski i svetski prvak David Storl u pokušaju da ih zaustavi. Nikad zanimljivijih 110m sa preponama gde ce se makar 5 atletičara boriti za zlatnu medalju. Najbliži njoj su svakako Merrit, Robles, Liu i svetski šampion Jason Richardson.David Rudisha će kao i uvek pokazati neverovatnu dominaciju na 800m, dok ce Andreas Thorkildsen pokušati da se izbori sa morem novih, nadolazecih kopljasa. Najveći protivnici će mu svakako biti Čeh Vitezslav Vesely i već afirmisani Letonac Vadims Vasilevskis.

Atletičarke će kao i njihove kolege imati velike duele u šprinterskim disciplinama. Shelly-Ann Fraser i Carmelita Jeter na 100m a potom i Allyson Felix protiv ostatka sveta na 200m. Iste rivalke kao i Felix imaće, već nekoliko sezona apsolutno nedodirljiva, Sally Pearson u disciplini 100m sa preponama. Anna Chicherova ima neverovatnu priliku u skoku u vis, budući da će najbolja skakacica u poslednjih nekoliko godina, Blanka Vlasic, propustiti Olimpijske Igre. Postavlja se pitanje, može li neko baciti na velikom takmičenju duže kuglu od Valerie Adams? Ove godine je to uradila Nadzeya Ostapchuk i time najavila veliki duel u Londonu. I naravno, uzdanica domaće publike, sedmobojka Jessica Ennis koja će biti u pohodu ka zlatu i ka osveti za Daegu kada ju je Tatyana Chernova pobedila na opšte iznenađenje atletskih fanova i time prekinula njenu dominaciju.

Pregled

Autor: SN13

View user profile

2 Re: Atletika on Thu Jul 19 2012, 13:47

Sky

NBA Superstar
NBA Superstar
100, 200 i 4x100 će biti Yey Yey

mi smo nažalost ostali bez jedne medalje, tj. Blanke Vlašić, ali Sandra Perković je jedna od naših najvećih nadi za medalju, moguće i zlatno.

atletiku ću uz košarku, nogomet i rukomet najviše gledati.

View user profile

3 Re: Atletika on Thu Jul 19 2012, 13:49

SN10

Moderator
Moderator
4x100..kakva ce to bolestina od stafete biti

View user profile

4 Re: Atletika on Thu Jul 26 2012, 19:46

SN10

Moderator
Moderator

View user profile

5 Re: Atletika on Fri Jul 27 2012, 00:06

Che

NBA Superstar
NBA Superstar
Pa decko zna da nema sanse..

View user profile http://www.nhl-serbia.com

6 Re: Atletika on Fri Jul 27 2012, 00:11

SN10

Moderator
Moderator
jebiga..u daeguu mu izmakla medalja za 10 stotinki a otrcao je izuzetno slabo u odnosu na njegove rezultate

View user profile

7 Re: Atletika on Fri Jul 27 2012, 00:34

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
Realno, tesko bi bio u prvih 5. Mada ce tesko i u duzim trkama do medalje.

View user profile

8 Re: Atletika on Fri Jul 27 2012, 00:39

SN10

Moderator
Moderator
kako u duzim trkama kad je jedna trka u pitanju..200 m Very Happy...istrcao je u daeguu 19.80,nacionalni rekord. S tim da tamo Blake nije trcao 200 metara. Tu mu je sad realnost u prvih 5 ali bez medalje

View user profile

9 Re: Atletika on Fri Jul 27 2012, 00:57

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
Mislio sam i 400 da trci Facepalm

View user profile

10 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 11:09

SN10

Moderator
Moderator
pocelo je pocelo awesome

Kolasinac odlican u prvoj seriji u kvalifikacijama..nije normu prebacio zato sto je norma nenormalno visoka..ali ima cemu da se nada cak i ako je ne prebaci

View user profile

11 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 11:56

Zola

Chairman
Chairman
Kolasinac u finalu awesome 20,44 m bacio

View user profile http://www.nba-serbia.net

12 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 11:58

Strax

Administrator
Administrator
Dajte neke termine ovih iole zanimljivijih trka.

View user profile

13 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 12:38

Strax

Administrator
Administrator
Bravo Emire! Respekt!

View user profile

14 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 18:48

Zola

Chairman
Chairman
Veceras Kolasinac baza kuglu u pola 10, drzimo palceve, mozda medalja, nije iskljuceno, ali opet tesko. Od nasih ima jos Dragana Tomasevic u 8 i 10 (bacanje diska).

Zanimljivo ima jos i zene 100m Runda 1, finale zena na 10,000m, pocinje skok u dalj za muskarce, heptatlon...

15 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 18:52

SN10

Moderator
Moderator
mozda medalja,

ne preteruj Very Happy..amerikanci ce uzeti 2 medalje i storl ce uzeti jednu

View user profile

16 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 18:54

Zola

Chairman
Chairman
Pa napisao sam tesko, al on je najavio da ide na medalju. Very Happy

17 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 18:58

jabbawockeez

NBA Player
NBA Player
Sutra je 100m muski?

View user profile

18 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 19:02

SN10

Moderator
Moderator
kvalifikacije i prva runda..kvalifikacije ovi najjaci ne trce a u prvoj rundi trce jel..a sutra je finale zenskih 100..

View user profile

19 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 19:09

dr Hofmann

NBA Superstar
NBA Superstar
Ja mislim da nema nikakve sanse za medalju jer je trojka Majewski,Hoffa,Storl stvarno prejaka.Redovno bacaju preko 21,dok Kolasinac nikada nije prebacio tu brojku.Nadam se da ce me demantovati,ali jako tesko.

View user profile

20 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 19:14

SN10

Moderator
Moderator
a Kantvel ?

View user profile

21 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 19:51

dr Hofmann

NBA Superstar
NBA Superstar
Najmrzniji bacac ikad,on i Adam Nelson.Nadam se da ce Majewski odbranit zlato,iako ce bit jako tesko.Amerima zadnja sansa za medalje na OI,Storl je buduci vladar displine pa za njega ima vremena.

View user profile

22 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 20:16

SN10

Moderator
Moderator
Sta uradi Karmelita Blink..prva runda tek i odmah 10.83

View user profile

23 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 22:57

Che

NBA Superstar
NBA Superstar
Ja sam se najvise divio dugoprugasima oduvek.. Tu ti ni jebeni doping ne pomaze, inace bi imali SAD, Kinu i ostale..

Ali nema. Samo borba izmedju tela i duha. Perfekcija.. Respekt!

View user profile http://www.nhl-serbia.com

24 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 23:08

SN10

Moderator
Moderator
sta uradi dibaba awesome

View user profile

25 Re: Atletika on Fri Aug 03 2012, 23:14

Che

NBA Superstar
NBA Superstar
Kolko je odusevljen ovaj komentator.. Laughing