Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 9]

1 Michael Jordan on Sun Oct 11 2009, 15:06

Zola

Chairman
Chairman
Majkl Džefri Džordan (rođen 17. februara 1963. u Bruklinu) je bivši američki NBA košarkaš, koji se često smatra za najboljeg košarkaša svih vremena[1].

Majkl Džordan je u NBA proveo 15 punih sezona sa 30,12 poena po utakmici u regularnoj sezoni (najviše u NBA). Osvojio je 6 NBA šampionata sa Čikago Bulsima, bio 10 puta najbolji strelac i 5 puta najkorisniji igrač lige. Devet puta je izabran u prvu odbrambenu petorku, a 3 puta je bio najbolji po broju ukradenih lopti. Od 1983. se rekordnih 49 puta pojavio na omotu časopisa Sport Ilustrejted i 1991. bio proglašen za sportistu godine po izboru ovog časopisa. Proglašen je 1999. za "najvećeg severnoameričkog sportistu u 20. veku" po izboru sportskog kanala ESPN, a drugi je na listi najboljih sportista veka po izboru Asošijeted presa. Njegova mogućnost odraza, koju najbolje dočarava zakucavanje sa linije slobodnih bacanja, i drugi podvizi su mu doneli nadimke "Er Džordan" i "Njegovo vazdušno visočanstvo".

Respect

View user profile http://www.nba-serbia.net

2 Re: Michael Jordan on Sun Oct 11 2009, 16:21

Ћира

NBA Superstar
NBA Superstar
Legenda...reci su suvisne Yahoo

View user profile

3 Re: Michael Jordan on Sun Oct 11 2009, 16:59

Strax

Administrator
Administrator
Za njega ne treba trositi reci...jednostavno najbolji igrac koji je igrao ikada kosarku!
Covek je leteo,osvojio 6 naslova,bio 5 puta MVP,6 puta MVP finala...
Takođe,njegova zakucavanja su ne zaboravna!

View user profile

4 Re: Michael Jordan on Mon Oct 12 2009, 10:48

Mr.Big Shot

NBA Superstar
NBA Superstar
E o ovom coveku bih mogao da pricam danima! Njegova zakucavanja,driblinge,odlucujuce suteve itd. bih mogao da gledam non stop i nikad mi ne bi dosadili. Jednostavno najbolji!

View user profile http://www.facebook.com/dragan.22

5 Re: Michael Jordan on Tue Oct 27 2009, 07:19

Strax

Administrator
Administrator
25 godina od debija Majkla Džordana

Na današnji dan pre tačno 25 godina svoju prvu utakmicu u NBA ligi odigrao je legendarni Majkl Džordan.

Njegov Čikago je 26. oktobra 1984. godine pobedio Vašington Bulitse 109:93, a Majkl je svoju blistavu karijeru započeo sa odličnih 16 poena, šest skokova i sedam asistencija. Ipak, tada niko nije mogao ni da pretpostavi šta će Džordan uraditi u narednom periodu i koliko će promeniti košarku.
„Mislim da tada niko nije mogao da pretpostavi. On nije bio dominantni centar visok 212 centimetara, na kojem bi mogli da gradite tim, ili plejmejker koji uvek ima loptu u svojim rukama. On je bio ’samo’ bek šuter“, rekao je Rod Higins, saigrač Majkla Džordana na početku njegove karijere i njegov sadašnji partner u Šarlot Bobketsima.

Džordan je u NBA stigao kao treći pik na draftu, iza Hakima Oledžuvona i Sema Buvija.

„Vidite, svi smo znali da će on biti dobar igrač. Ali, on je igrao za Dina Smita i igrao je na Igrama sa bobijem Najtom i to je bila pretežno ofanzivna košarka. Odmah smo videli da je bolji šuter nego što većina ljudi misli. Ali, najveća razlika koju smo uvideli je koliko dobro on može da kontroliše loptu. Već drugog ili trećeg dana na trening kampu znali smo da imamo nešto posebno. On je ostavio treg na timu već od prvog dana“, rekao je Kevin Loferi koji je bio trener Bulsa u Džordanovoj prvoj sezoni.

Džordan je tokom svoje fenomenalne karijere osvojio šest NBA titula (u svih šest je bio i proglašen za najkorisnijeg igrača finalne serije), pet puta je bio proglašen za nakorisnijeg igrača lige, a jednom je čak bio proglašen i za najboljeg odbrambenog igrača (1988. godine).

U 15 sezona provedenih u najjačoj ligi sveta beležio je prosečno 30,1 poen, 6,2 skoka i 5,3 asistencije.

View user profile

6 Re: Michael Jordan on Tue Oct 27 2009, 08:50

Mr.Big Shot

NBA Superstar
NBA Superstar
Strax wrote:On je bio ’samo’ bek šuter

da,da... samo toliko... Smile

7 Re: Michael Jordan on Tue Oct 27 2009, 12:32

Шек

All-Star
All-Star

View user profile

8 Re: Michael Jordan on Tue Nov 03 2009, 17:21

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
Bez starca nema udarca(iz doba kada je igrao za Washington):

View user profile

9 Re: Michael Jordan on Tue Nov 03 2009, 23:10

Sugar

Administrator
Administrator
toga se secam kao da je bilo juce..kakav potez...nista slicno nikad vise nisam video...

10 Re: Michael Jordan on Sun Nov 15 2009, 23:00

Шек

All-Star
All-Star
Povlači se broj 23!

Lu Vilijams, bek Filadelfije 76ers, izrazio je spremnost da se odrekne broja 23, koji sada nosi, u čast Majkla Džordana i njegovog globalnog doprinosa razvoju i popularnosti košarke u svetu.

Lu Vilijams je tako postao prvi NBA košarkaš koji je javno podržao ideju o "večnom povlačenju" broja 23 koji je proslavio "Er" Džordan, koju je predložio Lebron Džejms.

- Ako je istina da je Džejms predložio tako nešto, ja nemam nikakav problem sa tim. Majkl je zaslužio i više od ovoga - rekao je Lu.

Broj 23 je "aktivan" u 13 klubova, a nose ga: Toni Daglas (Njujork), Lu Vilijams (Filadelfija), Lebron Džejms (Klivlend), Džodi Miks (Milvoki), Stiven Graham (Šarlot), S.Dž. Votson (Golden Stejt), Markus Kembi (LA Klipers), Džejson Ričardson (Feniks), Kevin Martin (Sakramento), Devin Braun (Nju Orleans), B.Dž. Mulens (Oklahoma), Martel Vebster (Portland) i Ves Metjus (Juta).

View user profile

11 Re: Michael Jordan on Sun Nov 15 2009, 23:01

Zola

Chairman
Chairman
Ne kontam koji im je to fazon, jebes broj...

12 Re: Michael Jordan on Sun Nov 15 2009, 23:08

Шек

All-Star
All-Star
мајке ми...шта кад би буквално сваки играч био легенда и све бројеве повуку и на крају нема бројева него се само фаце памте... Very Happy

View user profile

13 Re: Michael Jordan on Sun Nov 15 2009, 23:37

MJ23

NBA Player
NBA Player
Shaq wrote:мајке ми...шта кад би буквално сваки играч био легенда и све бројеве повуку и на крају нема бројева него се само фаце памте... Very Happy
nije svaki igrac legenda, niti moze svaki igrac da bude legenda...MJ je jedan jedini a bilo je mnogo dobrih igraca pre njega a i bice ih posle...ipak on je ostao kao najveci! mene smara da gledam svakog drugog indijanca sa brojem 23 i skroz sam da se povuce iz dalje upotrebe.pozdrav

View user profile

14 Re: Michael Jordan on Sun Nov 15 2009, 23:41

Шек

All-Star
All-Star
MJ23 wrote:
Shaq wrote:мајке ми...шта кад би буквално сваки играч био легенда и све бројеве повуку и на крају нема бројева него се само фаце памте... Very Happy
nije svaki igrac legenda, niti moze svaki igrac da bude legenda...MJ je jedan jedini a bilo je mnogo dobrih igraca pre njega a i bice ih posle...ipak on je ostao kao najveci! mene smara da gledam svakog drugog indijanca sa brojem 23 i skroz sam da se povuce iz dalje upotrebe.pozdrav
ма знам бре...али ето...шта би било кад би било...

View user profile

15 Re: Michael Jordan on Sun Nov 15 2009, 23:47

Mr.Big Shot

NBA Superstar
NBA Superstar
Ne znam,ja se ne slazem sa tim... Ja sam vec rekao da mi je dovoljno sto u Bullsima niko ne moze da ga nosi i to je ok. Mislite da bi Utah volela da povuce dres sa brojem 23 u cast Michaela Jordana? Very Happy Very Happy Ne bih rekao! Laughing

16 Re: Michael Jordan on Mon Nov 16 2009, 00:15

Sugar

Administrator
Administrator
Bas tako. Ako neki igrac nece da ga nosi, ne mora ali da svi timovi lige ukinu broj 23 to je prosto preglupo koliko god ja voleo MJ-a.

17 Re: Michael Jordan on Mon Nov 16 2009, 00:39

stefan23

All-Star
All-Star
Pa znam da ima jedan lik u bejzbolu da povukli i sad hoce u NBA, sto se mene tice nemam pojma, svejedno mi, broj apsolutno nista ne znaci.

View user profile

18 Re: Michael Jordan on Mon Nov 16 2009, 00:50

Sugar

Administrator
Administrator
Ima u bejzbolu ali to sam cuo da je taj lik bukvalno stvorio bejzbol kakav seigra danas. A na primer meni broj bas znaci..

19 Re: Michael Jordan on Mon Nov 16 2009, 09:59

Zola

Chairman
Chairman
Ti kad gledas NBA samo gledas dreseve i grbove pa to vazno Razz

20 Re: Michael Jordan on Mon Nov 16 2009, 12:24

Sugar

Administrator
Administrator
Lazicy wrote:Ti kad gledas NBA samo gledas dreseve i grbove pa to vazno Razz

To mi je prakticno bio posao jedno vreme pa zato znam sve o tome. Smile

21 Re: Michael Jordan on Mon Nov 16 2009, 20:05

MJ23

NBA Player
NBA Player
Mr.Big Shot wrote:Ne znam,ja se ne slazem sa tim... Ja sam vec rekao da mi je dovoljno sto u Bullsima niko ne moze da ga nosi i to je ok. Mislite da bi Utah volela da povuce dres sa brojem 23 u cast Michaela Jordana? Very Happy Very Happy Ne bih rekao! Laughing

nisi me razumeo...to nije pitanje klubova, nego isključivo igrača...Naravno da Utah nece zvanično da povuče 23, kao ni New York i ostali timovi koje je leteci terorisao(većina u NBA Very Happy ).U pitanju su igrači koji to žele.Ukoliko se jedan James ne oseća vrednim broja 23 i spreman je da ga promeni a trenutno je među najboljima ako ne i najbolji, zasto to onda ne bi uradio i neki 7 ili 9 igrac nekog tima.Voleo bih da vidim da James zaista promeni broj a da ostali ne urade isto...Interna stvar igraca.Promenili bi svi jer za razliku od klubova koji imaju "losu" istoriju sa majkom, igrači imaju veliko poštovanje prema njemu.

View user profile

22 Re: Michael Jordan on Sun Jan 17 2010, 12:27

West

NBA Superstar
NBA Superstar
Sta reci o ovom igracu,svaki komentar je suvisan.Jednostavno legenda ovog sporta,najbolji kosarkas u istoriji.Stvarno mi nije jasno zasto neko od Kobija ili LeBrona pokusava da napravi novog Jordana kada je to nemoguce.Kao sto ce u fudbalu Pele ostati najveci bez obzira sta uradeli Mesi,Ronaldo,tako ce ostati i u kosarci.

View user profile

23 Re: Michael Jordan on Sun Jan 24 2010, 12:28

MJ23

NBA Player
NBA Player
Gledam ovih dana mnogo lepih zakucavanja...Ipak da se ne zaboravi cale ove igre...Svaki komentar je suvisan

View user profile

24 Re: Michael Jordan on Sun Jan 24 2010, 13:05

Zola

Chairman
Chairman
Tata mata...

25 Re: Michael Jordan on Sun Jan 24 2010, 14:16

Strax

Administrator
Administrator
MJ23 wrote:Gledam ovih dana mnogo lepih zakucavanja...Ipak da se ne zaboravi cale ove igre...Svaki komentar je suvisan

Ovaj preko Terry Tylera (number 4) je najbolji! Smile Kako je samo poleteo, i kako se iskrivio.... Very Happy
a i broj 5 je bolestan dunk!

View user profile

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 9]

Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next