Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 4 of 9]

76 Re: Michael Jordan on Mon Mar 14 2011, 23:48

Sugar

Administrator
Administrator
"Ne poredite nikoga sa Džordanom"

Trener LA Lejkersa Fil Džekson rekao je da je Majkl Džordan u 'svojoj stratosferi' i da ne može da uporedi njega i Kobija Brajanta.

Brajantu fali još jedna NBA titula da bi stigao Džordana (6-5), a Džekson je kao trener bio učesnik u svih 11 osvojenih titula ova dva igrača.

“Kobi je nakon Majkla napravio svoj put i postoji puno identičnih stvari što se njih dvojice tiče. Ipak, jedna stvar je nadati se da će biti kao on, a potpuno druga stvarno biti kao on”, rekao je Džekson za ‘LA Tajms’

“Moramo da isključimo Majkla Džordana iz ovakvih izjednačavanja. Prestanite da poredite bilo koga sa Majklom Džordanom. Jednostavno, nije fer. On je bio upečatljiv…”

Legendarni Fil Džekson, koji je sa 11 NBA prstenova nadmašio rekord takođe legendarnog Reda Ojerbaha, objasnio je i zbog čega smatra da je Džordan, kako na njegovoj biografiji u NBA enciklopediji piše ‘najbolji košarkaš svih vremena’.

“Kobi ima slabiji procenat šuta od Majkla (45,5% - 49,7%). Ima iste karakteristike kao Majkl, ali jednostavno nije isti igrač.”

Inače, na poluvremenu duela Čikago – Juta u subotu obeležena je 20-godišnjica osvajanja prvog šampionskog prstena Čikago Bulsa. Legendarni tim Bulsa činili su: Bi Džej Armstrong, Bil Kartrajt, Horas Grant, Krag Hodžis, Denis Hopson, Stejsi King, Klif Livingston, Džon Pekson, Vil Perdju, Skot Vilijams, Skoti Pipen i naravno Majkl Džordan.

Džordan je poslednji izašao na parket ‘Junajted centra’ i na ‘mestu zločina’ dobio je još jednom neverovatne ovacije.

“Želim da se zahvalim Čikago Bulsima što su mi dozvolili da se vratim, i što su omogućili ovoj ekipi da se ponovo spoji”, rekao je između ostalog Džordan.

Džordan je tokom svoje fenomenalne karijere osvojio šest NBA titula (u svih šest je bio i proglašen za najkorisnijeg igrača finalne serije), pet puta je bio proglašen za nakorisnijeg igrača lige, a jednom je čak bio proglašen i za najboljeg odbrambenog igrača (1988. godine).

U 15 sezona provedenih u najjačoj ligi sveta beležio je prosečno 30,1 poen, 6,2 skoka i 5,3 asistencije.

View user profile http://www.nba-serbia.net

77 Re: Michael Jordan on Fri Apr 08 2011, 11:49

Lawson

NBA Superstar
NBA Superstar
Cool

View user profile

78 Re: Michael Jordan on Fri Apr 08 2011, 14:14

4evaStK

Hall Of Fame
Hall Of Fame
meni je samo zao sto Jordana nikad nisam imao prilike da gledam uzivo, zato Kobija nikad necu zaboraviti, i uzivam da ga gledam uzivo, bar nam je pruzio mali deo igre Mj-a.

View user profile http://www.youtube.com/user/AllGodMix

79 Re: Michael Jordan on Fri Apr 08 2011, 15:07

Strax

Administrator
Administrator
Ne znam, meni su svi oni Jordanovi fadeawayevi, layupi i kucanja nešto najsavršenije koje sam od bilo kog igrača video. Respekt! Pogledao sam baš dosta utakmica i klipova Jordana, i smatram da jesam kompententan da neke stvari kažem o njemu. To, da li je Kobe graciozniji, ili Jordan igra lepšu košarku, nisam siguran... svako ima neko svoje mišljenje... ali meni je mnogo veće uživanje da gledam reprize MJ-a nego danas Kobea. Do skora nisam mogao da podnesem Bryanta, sada sam ravnodušan i poštujem sve što je uradio u karijeri, ali i dalje je jedan-jedini - Leteći Majkl! Ni njega nisam gotivio zbog "Njujorškog masakra" svaki put kad je igrao tamo, ali čovek je neponovljiv Respekt!

View user profile

80 Re: Michael Jordan on Fri Apr 08 2011, 17:22

kolly 8

All-Star
All-Star
Slazem se ja sa tobom Strax, samo mi je Kobe ima ljepsi sve, a i sam znas da je MJ-u na prvom mjestu bio ulaz, pa tek ostalo:fadeaway, sut ... Wink

View user profile

81 Re: Michael Jordan on Fri Apr 08 2011, 17:33

Postujem Dzordana i sve to, ali me jedna stvar nervira sto niko ne zeli da se on ponovi, niko ne zeli da vidimo novog Dzordana , svi zele da se secaju Dzordana a nemam oseccaj kao da neko zeli da se on ponovi, citam neki tekst na nbacroatia za griffina kaze da je slican igrac sonu kempu , ali par recenica iza :"naravno nikad griffin nece biti kao kemp". To me iritira, sto niko ne zeli da se stari igraci ponove, ja iskreno voleo bih da ponovo vidim igraca koji ima stil igre kao Dzordan ili ti malog prgavca kao barkli. Mozda je moje misljenje pogresno ali ne znam , mozda je bolje videti dokle moze da nas odvede ovo nabudzivanje misica i stvaranje robota tipa LeBron.

View user profile

82 Re: Michael Jordan on Fri Apr 08 2011, 17:43

4evaStK

Hall Of Fame
Hall Of Fame
jeste i ja razmisljam isto kao i ti, bas bi voleo da se nadje neko sa slicnim stilom igre kao MJ ili KB ali to je tesko, jer sad su svi igraci napucani i kao sto ti kazes robotizovani poput LeBrona, i sa ovog drafta ne vidim da bi neko mogao nesto da uradi, nego ovaj Wes Jonhson iz minesote videcemo sta ce od njega biti, kobi mu je bio mentor tokom leta.

83 Re: Michael Jordan on Fri Apr 08 2011, 17:53

kolly 8

All-Star
All-Star
Zato ja i volim Kobea, on ne zeli biti kao Jordan on zeli da bude bolji od Jordana.. Zato nosi 24 u Lakersima, zato nosi 10 u USA. A netreba sanjati da budes kao neko, posto neciji stil ne mozes kopirati, mozes samo njegove fore prilagoditi sebi Very Happy Wadea sam postovao, ali sad kad je kraljica dosla izgubio je i on onu draz, bolje da je samo dosao Bosh, ali sta je tu je Very Happy

View user profile

84 Re: Michael Jordan on Fri Apr 08 2011, 20:46

Zola

Chairman
Chairman
Ljebac je donekle ubo poentu, ali samo donekle. Ako hoćete da gledate Jordana - skinite utakmicu i pogledajte. Naravno bilo bi lepo da se pojavi neki sličan igrač koji će da misli svojim mozgom i igra košarku na i lep i koristan način, a sve mi se čini da se u budućnosti pojavljuju roboti koji su programirani.. Ako neko želi da čuje više o tome, ima na sajtu arenesport podcast sa Edinom (nekadašnji komentator OBN-a, za one koji ne znaju) gde je sve to lepo objasnio.

View user profile http://www.nba-serbia.net

85 Re: Michael Jordan on Fri Apr 08 2011, 21:03

Sylar

NBA Player
NBA Player
http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2011&mm=04&dd=08&nav_id=504997
Kobi 10, kad zavrsi bice drugi.

View user profile

86 Re: Michael Jordan on Fri Apr 08 2011, 21:29

IzzyGnR

Bench warmer
Bench warmer
Sylar wrote:http://www.b92.net/sport/kosarka/vesti.php?yyyy=2011&mm=04&dd=08&nav_id=504997
Kobi 10, kad zavrsi bice drugi.

O tome sam ja govorio u onoj temi "vasa top15 lista"...mislio sam da se vise cene igraci koji su deo istorije nego aktivni,iako su aktivni mozda bolji.

View user profile

87 Re: Michael Jordan on Fri Apr 08 2011, 21:48

A eto i ja da kazem neko svoje misljenje posto sam savremenik i jednog i drugog. Jordan je bio nesto skoro pa savrseno i pojavom i gradjom i igrom i inteligencijom. Bio je radnik mimo drugih i trenirao je mnogo vise od svih drugih ,sto je vec poznata prica. I po meni ne trebe traziti zamjenika Jordanu jer ga necete naci.NE POSTOJI I NECE POSTOJATI. Ubjedjen sam. Kobe je neko ko nas danas uveseljava svojom igrom.Meni je licno bio antipatican jer je bio strasno arogantan i mnoge karijere je pobrkao i mnogi transferi su se desavali da se njegova volja ispuni.O tome cu vam neki drugi put.Ali Kobe je vec legenda i igrom i karijerom.I Kobe je jedinstven po mnogo cemu.Ali ovi koji prate malo istoriju NBA i koji gutaju neke utakmice iz proslosti znaju da je bilo mnogo igraca koji su plijenili i svojom pojavom i popularnoscu a bogami i igrom.Ja se licno najezim kad se prisjetim nekih partija jednog Latrell Sprewella ili Eddie Jonesa(njega je naprimer Kobi potjerao iz LA) ili ........

View user profile

88 Re: Michael Jordan on Fri Apr 08 2011, 22:20

Iggy9-13

All-Star
All-Star
kolly 8 wrote:Zato ja i volim Kobea, on ne zeli biti kao Jordan on zeli da bude bolji od Jordana.. Zato nosi 24 u Lakersima, zato nosi 10 u USA. A netreba sanjati da budes kao neko, posto neciji stil ne mozes kopirati, mozes samo njegove fore prilagoditi sebi Very Happy Wadea sam postovao, ali sad kad je kraljica dosla izgubio je i on onu draz, bolje da je samo dosao Bosh, ali sta je tu je Very Happy

želi, ali ne može. Neka osvoji i 8 prstena, bit ce jos uvijek iza njega.

Ja nisam mogao Kobea podnosit do prije 2 godine, godinu dana i onda kad je došla playoffs serija Lakers-Suns, pogledao sam sve utakmice i skužio sam zapravo da je Kobe trenutačno broj 1.

View user profile

89 Re: Michael Jordan on Sat Apr 09 2011, 00:28

kolly 8

All-Star
All-Star
pa ne moze, ali drago mi je da bar ide da pokusava..Kakav je stav da igras kosarku i vec si zacrtao ja cu biti drugi, prvi je MJ. To je totalni debilizam kafa

View user profile

90 Re: Michael Jordan on Sat Apr 09 2011, 00:33

Sylar

NBA Player
NBA Player
Ma ako uzme 7 titula za mene je bolji, u ovoj bolesnoj konkurenciji kakva je sad to je podvig.

View user profile

91 Re: Michael Jordan on Sat Apr 09 2011, 03:43

djuricv

Rookie
Rookie
Mislim da je Jordan najbolji svih vremena, barem od onih igraca koje sam gledao. Jednostavno, nevezano za statistiku, njegova RAZNOVRSNOST u svim elementima igre mi je za sada neponovljiva. Pa on je bio jedan od najboljih i DEFANZIVNIH IGRACA lige, sto mnogi zaboravljaju. I koliko je samo energije ulagao i u odbrani. Da se samo posvetio napadu, verujem da bi mu prosek u karijeri bio i preko 40 poena. Ponavljam, nije sve u statistici. A kakva se tada tek odbrana igrala nad njim! Ja stvarno ne znam sta je ovaj citirani lik sa B92 sajta gledao ... Ako bih trazio dlaku u jajetu, ali stvarno sitnicarenje, jedini elementi koji su mu bili malo slabiji je LEVI ULAZ I SUT ZA 3 POENA. Sve ostalo ... savrseno. I da, ukusi su naravno razliciti, ali on mi je i graciozniji od Kobea, kad to vec neko spomenu i poredi. Naravno, ne treba nikog idealizovati, ali sto se tice kosarkaske igre on je No. 1!

View user profile

92 Re: Michael Jordan on Wed Apr 13 2011, 18:19

4evaStK

Hall Of Fame
Hall Of Fame
kakav brutalan kli jbt

93 Re: Michael Jordan on Wed Apr 13 2011, 21:10

johnny24

NBA Superstar
NBA Superstar
Shaq je objasnio awesome

View user profile

94 Re: Michael Jordan on Thu Jun 02 2011, 13:19

4evaStK

Hall Of Fame
Hall Of Fame
malo podsecanja na najboljeg svih vremena

95 Re: Michael Jordan on Fri Jul 01 2011, 23:34

Sky

NBA Superstar
NBA Superstar
http://nbacro.com/lifestyle/jordanovo-ljubavno-pismo-procurilo-u-javnost-11727

View user profile

96 Re: Michael Jordan on Thu Jul 14 2011, 22:03

LeBron

Chat Animator
Chat Animator
http://sportal.rs/news.php?id=54938

Da li Dzordan ovo zasluzuje? Mad

View user profile

97 Re: Michael Jordan on Thu Jul 14 2011, 22:04

Lawson

NBA Superstar
NBA Superstar
Samo cu reci fp

View user profile

98 Re: Michael Jordan on Thu Jul 14 2011, 22:05

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
Ma nece nista biti od toga.

View user profile

99 Re: Michael Jordan on Thu Jul 14 2011, 22:05

Sky

NBA Superstar
NBA Superstar
Lawson wrote:Samo cu reci fp

View user profile

100 Re: Michael Jordan on Thu Jul 14 2011, 22:11

4evaStK

Hall Of Fame
Hall Of Fame
ma milionce, pa sta je to, u americi ko dobar dan da te kazne sa milion dolara Laughing

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 4 of 9]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next