Share
View previous topicGo downView next topic
Jumpman
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

Re: Michael Jordan

on Mon Mar 14 2011, 23:48
"Ne poredite nikoga sa Džordanom"

Trener LA Lejkersa Fil Džekson rekao je da je Majkl Džordan u 'svojoj stratosferi' i da ne može da uporedi njega i Kobija Brajanta.

Brajantu fali još jedna NBA titula da bi stigao Džordana (6-5), a Džekson je kao trener bio učesnik u svih 11 osvojenih titula ova dva igrača.

“Kobi je nakon Majkla napravio svoj put i postoji puno identičnih stvari što se njih dvojice tiče. Ipak, jedna stvar je nadati se da će biti kao on, a potpuno druga stvarno biti kao on”, rekao je Džekson za ‘LA Tajms’

“Moramo da isključimo Majkla Džordana iz ovakvih izjednačavanja. Prestanite da poredite bilo koga sa Majklom Džordanom. Jednostavno, nije fer. On je bio upečatljiv…”

Legendarni Fil Džekson, koji je sa 11 NBA prstenova nadmašio rekord takođe legendarnog Reda Ojerbaha, objasnio je i zbog čega smatra da je Džordan, kako na njegovoj biografiji u NBA enciklopediji piše ‘najbolji košarkaš svih vremena’.

“Kobi ima slabiji procenat šuta od Majkla (45,5% - 49,7%). Ima iste karakteristike kao Majkl, ali jednostavno nije isti igrač.”

Inače, na poluvremenu duela Čikago – Juta u subotu obeležena je 20-godišnjica osvajanja prvog šampionskog prstena Čikago Bulsa. Legendarni tim Bulsa činili su: Bi Džej Armstrong, Bil Kartrajt, Horas Grant, Krag Hodžis, Denis Hopson, Stejsi King, Klif Livingston, Džon Pekson, Vil Perdju, Skot Vilijams, Skoti Pipen i naravno Majkl Džordan.

Džordan je poslednji izašao na parket ‘Junajted centra’ i na ‘mestu zločina’ dobio je još jednom neverovatne ovacije.

“Želim da se zahvalim Čikago Bulsima što su mi dozvolili da se vratim, i što su omogućili ovoj ekipi da se ponovo spoji”, rekao je između ostalog Džordan.

Džordan je tokom svoje fenomenalne karijere osvojio šest NBA titula (u svih šest je bio i proglašen za najkorisnijeg igrača finalne serije), pet puta je bio proglašen za nakorisnijeg igrača lige, a jednom je čak bio proglašen i za najboljeg odbrambenog igrača (1988. godine).

U 15 sezona provedenih u najjačoj ligi sveta beležio je prosečno 30,1 poen, 6,2 skoka i 5,3 asistencije.
Lawson
Denver Nuggets

on Fri Apr 08 2011, 11:49
Cool
4evaStK
Los Angeles Lakers
http://www.youtube.com/user/AllGodMix

on Fri Apr 08 2011, 14:14
meni je samo zao sto Jordana nikad nisam imao prilike da gledam uzivo, zato Kobija nikad necu zaboraviti, i uzivam da ga gledam uzivo, bar nam je pruzio mali deo igre Mj-a.
Strax
Sacramento Kings

on Fri Apr 08 2011, 15:07
Ne znam, meni su svi oni Jordanovi fadeawayevi, layupi i kucanja nešto najsavršenije koje sam od bilo kog igrača video. Respekt! Pogledao sam baš dosta utakmica i klipova Jordana, i smatram da jesam kompententan da neke stvari kažem o njemu. To, da li je Kobe graciozniji, ili Jordan igra lepšu košarku, nisam siguran... svako ima neko svoje mišljenje... ali meni je mnogo veće uživanje da gledam reprize MJ-a nego danas Kobea. Do skora nisam mogao da podnesem Bryanta, sada sam ravnodušan i poštujem sve što je uradio u karijeri, ali i dalje je jedan-jedini - Leteći Majkl! Ni njega nisam gotivio zbog "Njujorškog masakra" svaki put kad je igrao tamo, ali čovek je neponovljiv Respekt!

The author of this message was banned from the forum - See the message

ljebac
New Orleands Pelicans

on Fri Apr 08 2011, 17:33
Postujem Dzordana i sve to, ali me jedna stvar nervira sto niko ne zeli da se on ponovi, niko ne zeli da vidimo novog Dzordana , svi zele da se secaju Dzordana a nemam oseccaj kao da neko zeli da se on ponovi, citam neki tekst na nbacroatia za griffina kaze da je slican igrac sonu kempu , ali par recenica iza :"naravno nikad griffin nece biti kao kemp". To me iritira, sto niko ne zeli da se stari igraci ponove, ja iskreno voleo bih da ponovo vidim igraca koji ima stil igre kao Dzordan ili ti malog prgavca kao barkli. Mozda je moje misljenje pogresno ali ne znam , mozda je bolje videti dokle moze da nas odvede ovo nabudzivanje misica i stvaranje robota tipa LeBron.
4evaStK
Los Angeles Lakers

on Fri Apr 08 2011, 17:43
jeste i ja razmisljam isto kao i ti, bas bi voleo da se nadje neko sa slicnim stilom igre kao MJ ili KB ali to je tesko, jer sad su svi igraci napucani i kao sto ti kazes robotizovani poput LeBrona, i sa ovog drafta ne vidim da bi neko mogao nesto da uradi, nego ovaj Wes Jonhson iz minesote videcemo sta ce od njega biti, kobi mu je bio mentor tokom leta.

Zola
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

on Fri Apr 08 2011, 20:46
Ljebac je donekle ubo poentu, ali samo donekle. Ako hoćete da gledate Jordana - skinite utakmicu i pogledajte. Naravno bilo bi lepo da se pojavi neki sličan igrač koji će da misli svojim mozgom i igra košarku na i lep i koristan način, a sve mi se čini da se u budućnosti pojavljuju roboti koji su programirani.. Ako neko želi da čuje više o tome, ima na sajtu arenesport podcast sa Edinom (nekadašnji komentator OBN-a, za one koji ne znaju) gde je sve to lepo objasnio.
Sylar
Los Angeles Lakers

on Fri Apr 08 2011, 21:03
IzzyGnR
Memphis Grizzlies

on Fri Apr 08 2011, 21:29

O tome sam ja govorio u onoj temi "vasa top15 lista"...mislio sam da se vise cene igraci koji su deo istorije nego aktivni,iako su aktivni mozda bolji.
Mr. Striko
Brooklyn Nets

on Fri Apr 08 2011, 21:48
A eto i ja da kazem neko svoje misljenje posto sam savremenik i jednog i drugog. Jordan je bio nesto skoro pa savrseno i pojavom i gradjom i igrom i inteligencijom. Bio je radnik mimo drugih i trenirao je mnogo vise od svih drugih ,sto je vec poznata prica. I po meni ne trebe traziti zamjenika Jordanu jer ga necete naci.NE POSTOJI I NECE POSTOJATI. Ubjedjen sam. Kobe je neko ko nas danas uveseljava svojom igrom.Meni je licno bio antipatican jer je bio strasno arogantan i mnoge karijere je pobrkao i mnogi transferi su se desavali da se njegova volja ispuni.O tome cu vam neki drugi put.Ali Kobe je vec legenda i igrom i karijerom.I Kobe je jedinstven po mnogo cemu.Ali ovi koji prate malo istoriju NBA i koji gutaju neke utakmice iz proslosti znaju da je bilo mnogo igraca koji su plijenili i svojom pojavom i popularnoscu a bogami i igrom.Ja se licno najezim kad se prisjetim nekih partija jednog Latrell Sprewella ili Eddie Jonesa(njega je naprimer Kobi potjerao iz LA) ili ........
Iggy9-13
Phoenix Suns

on Fri Apr 08 2011, 22:20
kolly 8 wrote:Zato ja i volim Kobea, on ne zeli biti kao Jordan on zeli da bude bolji od Jordana.. Zato nosi 24 u Lakersima, zato nosi 10 u USA. A netreba sanjati da budes kao neko, posto neciji stil ne mozes kopirati, mozes samo njegove fore prilagoditi sebi Very Happy Wadea sam postovao, ali sad kad je kraljica dosla izgubio je i on onu draz, bolje da je samo dosao Bosh, ali sta je tu je Very Happy

želi, ali ne može. Neka osvoji i 8 prstena, bit ce jos uvijek iza njega.

Ja nisam mogao Kobea podnosit do prije 2 godine, godinu dana i onda kad je došla playoffs serija Lakers-Suns, pogledao sam sve utakmice i skužio sam zapravo da je Kobe trenutačno broj 1.

Sylar
Los Angeles Lakers

on Sat Apr 09 2011, 00:33
Ma ako uzme 7 titula za mene je bolji, u ovoj bolesnoj konkurenciji kakva je sad to je podvig.
djuricv
Chicago Bulls

on Sat Apr 09 2011, 03:43
Mislim da je Jordan najbolji svih vremena, barem od onih igraca koje sam gledao. Jednostavno, nevezano za statistiku, njegova RAZNOVRSNOST u svim elementima igre mi je za sada neponovljiva. Pa on je bio jedan od najboljih i DEFANZIVNIH IGRACA lige, sto mnogi zaboravljaju. I koliko je samo energije ulagao i u odbrani. Da se samo posvetio napadu, verujem da bi mu prosek u karijeri bio i preko 40 poena. Ponavljam, nije sve u statistici. A kakva se tada tek odbrana igrala nad njim! Ja stvarno ne znam sta je ovaj citirani lik sa B92 sajta gledao ... Ako bih trazio dlaku u jajetu, ali stvarno sitnicarenje, jedini elementi koji su mu bili malo slabiji je LEVI ULAZ I SUT ZA 3 POENA. Sve ostalo ... savrseno. I da, ukusi su naravno razliciti, ali on mi je i graciozniji od Kobea, kad to vec neko spomenu i poredi. Naravno, ne treba nikog idealizovati, ali sto se tice kosarkaske igre on je No. 1!
4evaStK
Los Angeles Lakers

on Wed Apr 13 2011, 18:19
kakav brutalan kli jbt

johnny24
Los Angeles Clippers

on Wed Apr 13 2011, 21:10
Shaq je objasnio awesome
4evaStK
Los Angeles Lakers

on Thu Jun 02 2011, 13:19
malo podsecanja na najboljeg svih vremena

Sky
San Antonio Spurs

on Fri Jul 01 2011, 23:34
LeBron
Cleveland Cavaliers

on Thu Jul 14 2011, 22:03
http://sportal.rs/news.php?id=54938

Da li Dzordan ovo zasluzuje? Mad
Lawson
Denver Nuggets

on Thu Jul 14 2011, 22:04
Samo cu reci fp
Kole
Miami Heat

on Thu Jul 14 2011, 22:05
Ma nece nista biti od toga.
Sky
San Antonio Spurs

on Thu Jul 14 2011, 22:05
Lawson wrote:Samo cu reci fp
4evaStK
Los Angeles Lakers

on Thu Jul 14 2011, 22:11
ma milionce, pa sta je to, u americi ko dobar dan da te kazne sa milion dolara Laughing
Sponsored content

View previous topicBack to topView next topic