Go down
Strax
Strax
Sacramento Kings

Minnesota Timberwolves  - Page 8 Empty Re: Minnesota Timberwolves

on Mon Oct 19 2015, 11:11
Najviše će se Minesota pratiti ove godine. Em imaju Belog, em mlad tim, em gotivni igrači. Ove godine na ovako jakom Zapadu , verovatno nemaju kapacitet za Plej-of, ali ako Rubio i Pekmen budu zdravi, svakako da mogu da priprete. 

Očekujem bar 20,25 minuta za Bjelicu, a ako ne planiraju da eksperimentišu sa Đengom ili Taunsom na četvorci neki duži period, onda i više!
West
West
Denver Nuggets

on Mon Oct 19 2015, 11:39
Mislim da je ovo peta sezona po redu kako Minesota ima najgotivniju i najperspektivniju ekipu u ligi...

Kidace tandem Love-Rubio... Ne, mora i Pekovic da bude zdrav... Ne, ne treba nam Love cekamo Viginsa... Ne, tek sada ima da kidaju kada dodju KAT i Bjelica...

Ako u naredne dve sezone ne dodju do PO-a, ostace i dalje tim koji je odskocna daska velikim igracima.
Jaz
Jaz
Los Angeles Clippers

on Mon Oct 19 2015, 11:44
Nema nista od ovh. Juta je za njih sampionski tim, a oni ce da se kolju za 8. mesto.
4evaStK
4evaStK
Los Angeles Lakers
https://www.youtube.com/user/AllGodMix

on Mon Oct 19 2015, 12:39
Meni cak i Milvoki i Orlando izgleda bolje i zanimljivije Very Happy
dr Hofmann
dr Hofmann
Portland Trail Blazers

on Mon Oct 19 2015, 13:18
Ekipa je zanimljiva,ali price oko PO su smijesne.
LeBron
LeBron
Milwaukee Bucks

on Sun Nov 08 2015, 03:24
Nije mi jasno zasto Tajson Prins igra prvu postavu a Bjelica sedi na klupi. Prins se doslovno raspada.
KAT odmah na pocetku ima velikih problema sa Gasolom i zbog dva faula izlazi jako brzo. Za manje od dva minuta je morao na klupu.
Minesota igra jako nepovezano, kao muve bez glave jurcaju. Sreca njihova pa je Rouz jos gori. Meni su ovo dosta slicne ekipe, i jedni i drugi pokusavaju da igraju nesto brze, to ne izgleda lepo ali razlika je u tome sto Cikago ima vise kvalitetnijih igraca i ocekujem da ce ta cinjenica resiti ovu utakmicu.
Bjelica ulazi vec posle manje od 5 minuta. Odmah se primecuje poboljsanje u igri Minesote. Imao je prodor gde je fauliran i pogodio je dva bacanja. Nakon toga deli asistenciju za trojku Viginsa. Onda hvata skok u napadu i namesta zicer Diengu. Tacno se vidi da je najinteligentniji tamo.
Dzimi za sad neprimetan, Vigins ga dosta dobro cuva. Pored toga, Vigins je vec ubacio tri trojke i to je cepao mrezicu kod svake od njih.
Dagi MekBakets nastavlja da igra jako dobro i na ovoj utakmici. Drago mi je sto je lepo poceo sezonu.
Evo Bjelica 5 napada za redom ne prima loptu, Minesota igra kretenske napade i primaju tri trojke za manje od minuta. Facepalm
I cim je prvi put primio loptu odmah je dao kos. Najbolje igra u Minesoti, steta sto su oko njega sve retardi.

Odmah na pocetku druge cetvrtine Bjelica daje trojku.I  nakon toga asistencija, jako dobro igra. Bas je uzivanje gledati ga. Mogla bi ovo da bude njegova najbolja utakmica do sada. Kad god ima loptu u rukama radi nesto korisno.
Vigins nastavlja da trpa i u ovoj cetvrtini, ja ga nisam do sada gledao u ovakvom izdanju, fenomenalno deluje. Vec ima dvadeset poena a nije proslo ni pola druge cetvrtine.
Bjelica se vraca sa pauze i pri prvom kontaktu sa loptom daje trojku.
Za to vreme dok ova dvojica igraju odlicno, KAT deluje dosta nesinhronizovano. Sirov je nekako mada pokazuje znake kosarkaske inteligencije.
Bjelica ima zadatak da cuva visoke igrace Cikaga. Rotira se na Noi i Gibsonu i obojicu stavlja u dzep.
Na dva i po minuta pre kraja Dzimi postize svoj prvi kos. Vigins ga je pojeo u prvom poluvremenu.
Bilo je ovo jako dobro prvo poluvreme posle onako kilavog pocetka, Bjelica i Vigins su najbolji na terenu.

Ne znam zasto Garnet i Prins moraju da startuju drugo poluvreme, to su prazni minuti kada su oni na terenu. Svaka njima cast na svemu sto su do sada uradili ali stvarno nema razloga da oni budu na terenu. Garnet se samo kaci sa protivnickim igracima i zasluzeno dobija tehnicku zbog podizanja lakta na MekDermonta.
KAT nastavlja da omasuje, jednostavno ne moze da udje u ritam.
Jako mi smeta sto sudije previse seckaju igru, 1000 koraka su sudili, stvarno ga preterase. I to sude korake kojiu opste nisu koraci a nekoliko puta se desilo da igraci prave po tri koraka i nista. Kakav je to kriterijum meni nije jasno.
Konacno Towns vezuje par koseva, nadam se da ce ga konacno krenuti, simpatican mi je igrac.
Ova treca cetvrtina je dosta slabijeg kvaliteta, cak je i Bjelica poceo da uzima neke lose suteve. Tri bezvezne trojke je opalio i omasio.

Srecom, pocetkom cetvrte se koliko-toliko iskupljuje. Hvata skok a odmah zatim postize kos.
Zek Lavin je katastrofalan, tri napada za redom je protracio. Ja ne znam kako njega neko moze da gotivi, osim onih zakucavanja nema nijedan element igre na nekom visokom nivou.
Prins zaista previse vremena provodi na parketu i nista ne radi. To dovoljno govori koliko trener ima poverednja u ostatak ekipe.
Primecujem da niko u ekipi Minesote, osim Bjelice i Rubija, ne zna sta je povratni pas. To je neverovatno. Kako dobiju loptu moraju da sutnu.
Mitchell na 6:40 do kraja vadi Bjelicu napolje i ubacuje Garneta. Nicim izazvana izmena i Cikago se odlepljuje na sest razlike. Posle dva i po minuta Bjelica se vraca i odmah namesta kos KAT-u. Minesota igra sigurnije i odmah stizu Bulse. Vigins se posle crne serije vraca u igru i postize jako bitne koseve u zavrsnici. Doduse, jako se izglupirao sutem za pobedu ali moze mu se oprostiti.

Odlazi se u OT i to je najjadnija predstava neke ekipe u produzetku od kad ja pratim kosarku. Ni KK Mladost Omoljica nikada nije ovako jadno odigrala u produzetku.
Tako losa i neorganizovana igra Cikaga da je to bolelo. NI Minesota nije igrala nista specijalno ali su makar iskoristili svoje sanse i uspeli da pobede. MekDermont je bio odlican a usao je tek kada je produzetak bio resen, kao da ga je Hojberg zaboravio na klupi. 9-0 u produzetku i sasvim zasluzena pobeda Minesote. Clap

Rubio ima preveliku slobodu u igri. Previse nerezonskih suteva uzima. Jeste da ove godine sutira mal bolje nego prethodnih ali to mu ne daje za pravo da se ovako ispucava. Ti njegovi promasaji nisu ni blizu ulaska u kos. Cigle jednostavno receno.
Sa druge strane, zamena mu je Lavin. Ja ne znam sta da napisem o njemu a da ga ne izvredjam pa necu ni pisati nista.
KAT je igrao puno bolje u drugom poluvremenu i mogu reci da mi se svidja kaa igrac. Ima dosta potencijala, footwork mu je dobar i ima pristojan pregled igre. Verujem da ce ima veci plafon od Okafora.
Vigins je odigrao zaista fenomenalnu partiju. Pogodio je dosta trojki i dosta bitnih suteva na kraju. Sazreva polako.
Bjelica je odigrao najbolju partiju do sada. Isplatilo se gledati ga veceras. Izuzetno sam srecan sto jedan nas igrac moze da pruzi ovakvu partiju u NBA. Samo gazi Beli! Very Happy

U svakom slucaju, ekipa sa dosta potencijala ali ujedno i ekipa koja previse divlja. Voleo bih da je Bjelica u nekom drugom timu ali ako dodje neki trener koji ce usmeriti ekipu Bjelica ce moci da napravi vrhunsku karijeru u Minesoti. Vec sad igra jako bitne minute i to jako dobro.
Ne znam koliko su imali vremena da uvezbaju neke odbrambene sisteme ali ova ekipa moze jako dobro da brani sve tipove protivnickih postava. Mislim da bi mogli jako dobro da rotiraju zonski presing, obicnu zonu sa tri igraca na perimetru i odbranu covek na coveka. Dugacki su, brzi i sigurno mogu da odigraju sve ovo. Videcemo da li ce dobiti trenera koji ce to znati da poslozi.
Strax
Strax
Sacramento Kings

on Sun Nov 08 2015, 09:40
Prins na kraju dao neverovatno bitne poene Very Happy 

Ali da, Garnet i Prins su starteri bez velike minutaže, posle Beli preuzme to kako treba. Mnogo mi se sviđa ekipa i igra Minesote, posebno zbog minutaže Bjelice.
West
West
Denver Nuggets

on Sun Nov 08 2015, 10:01
LeBron wrote:Primecujem da niko u ekipi Minesote, osim Bjelice i Rubija, ne zna sta je povratni pas. To je neverovatno. Kako dobiju loptu moraju da sutnu.

Upravo to... Vidi se da Bjelica igra dosta pametno, ali u ovakvom timu saigraci to bas i ne znaju da cene. U nekim situacijama mu ne daju loptu kada je sam za tri poena nego forsiraju neki prodor ili sut preko dva igraca. Da Beli igra u nekom timu kao sto su SA ili GS onda bi se tacno videlo koliko je znacajan za ekipu. Ocekujem da tamo pred kraj sezone (kada ostanu bez sansi da udju u PO) Bjelica poludi i da uzimama mnogo vise suteva.

Sinoc je imao odlicnu statistiku, ali sve mi se cini da narednih 5 utakmica nece dati preko 10 poena. Nadam se da gresim, ali previse kretena ima u ekipi da bi dozvolili da se Beli razigra.
Strax
Strax
Sacramento Kings

on Sun Nov 08 2015, 10:24
Realno, Beli ni u Feneru nije uzimao puno šuteva. Uvek je imao odlične procente i šutirao iz igrađenih pozicija. Pogotovo sada nije za očekivati, ali Sem Mičel baš veruje Bjelici i ima zagarantovanih 25 minuta za kojih uvek može da uzme 6,7 šuteva. Na stranu što mislim da bi bio produktivniji od možda čak svih saigrača...
Strax
Strax
Sacramento Kings

on Tue Nov 10 2015, 17:49
Beli i sinoć oplodio. Obećava ova Minesotina priča, samo da ostanu zdravi!

Inače,sprema se trejd Pekmena koliko sam čuo... i zvuči mi sasvim logično pored Taunsa i Đenga. Nek ubace i Martina i  nek uzmu krštenog šutera...
Lawson
Lawson
Denver Nuggets

on Tue Nov 10 2015, 19:44
Koja ce ti ga ekipa dati za Martina i Pekovica?
Mr. Striko
Mr. Striko
Brooklyn Nets

on Wed Nov 11 2015, 12:08
Ako se Pekovicu jos igra potrcat ce mnogi za njim. Martin je vec diskutabilan.
West
West
Denver Nuggets

on Wed Nov 11 2015, 14:05
Zainteresovani su  Minnesota Timberwolves  - Page 8 2734409874 i  Minnesota Timberwolves  - Page 8 2590555752 za Pekovica.
SrbijaDoTokija
SrbijaDoTokija
Sacramento Kings

on Wed Nov 11 2015, 14:06
Vol'o bih da Pekmen dodje u Boston, al znam da nema nista od toga Very Happy
Strax
Strax
Sacramento Kings

on Wed Nov 11 2015, 15:00
Minesota do sada sve dobijala u gostima i sve gubila kotkuće
Jaz
Jaz
Los Angeles Clippers

on Fri Nov 13 2015, 05:16
Dobro su igrali, cak su se vratili sa -21 na -6, klupa vezala preko 30 poena kad su se Voriorsi malo opustili. Tauns je strasan, i tek ce biti. Beli opet odlican, bas je bio koristan sa asistencijama i skokovima u tom delu kad su se vracali u igru. Martin isto dobar, a Miler ce ovako moci do 70. verovatno. Na kraju Stef prelomio, Barns opet igrac utakmice iz senke, dok je Drejmond radio ama bas sve na terenu.
LeBron
LeBron
Milwaukee Bucks

on Wed Apr 20 2016, 21:20
The Minnesota Timberwolves are finalizing a five-year deal with Tom Thibodeau that will make him the team's head coach and president of basketball operations, sources told The Vertical's Adrian Wojnarowski.

San Antonio Spurs assistant general manager Scott Layden is reportedly close to becoming the Timberwolves' general manager. Layden also served as the New York Knicks' general manager from 1999-2003.The duo could cost Minnesota approximately $11 million per year, ESPN's Darren Wolfson reports, with Thibodeau's deal alone costing the Timberwolves $10 million annually, according to ESPN's Marc Stein.

With many teams having interest in hiring Thibodeau as their head coach, the former Chicago Bulls bench boss was reportedly determined to also have full control over an organization. The core of young phenoms Andrew Wiggins and Karl-Anthony Towns quickly attracted him to the Timberwolves.

Op op. Very Happy

Na prvi pogled, ovaj tim Minesote stilski ne pase Tibsu i deluje da ce ovde biti dosta posla oko slaganja ekipe. ALi mislim da je ovo ipak, dugorocno gledano, dobar potez Minesote.
D.Rose25
D.Rose25
Chicago Bulls

on Wed Oct 26 2016, 20:12
In Thibs They Trust odlican clanak o Thibsu
Strax
Strax
Sacramento Kings

on Mon Nov 14 2016, 16:42
Pa nek vam igra Lavin posle startera.....
Jaz
Jaz
Los Angeles Clippers

on Mon Nov 14 2016, 17:14
Jako veliki majstor ove igre.
dr Hofmann
dr Hofmann
Portland Trail Blazers

on Mon Nov 14 2016, 23:12
Najjace da LaVine nije starter kad je zdrav.Bjelica svakako treba da igra vise,ali ovaj se daleko bolje uklapa u dugorocne planove Wolvesa(1995. godiste kao i Wiggins,KAT 96).Meni on izgleda kao neko ko ce bit unovcen za pravog swingmana ako se pokaze kako treba jer nije bas pravi fit uz ovu dvojicu,ali o tome je rano jer su jos zeleni za neki pravi push.
Strax
Strax
Sacramento Kings

on Tue Nov 15 2016, 01:50
Ako su dugoročni planovi košarke da se uvede još jedna lopta u igru, onda ima smisla držati Lavina. Ovako je mučno gledati Viginsa, njega i KAT-a u solističkim nastupima. Možda bi baš Bjelica bio pravi igrač za popunjavanje petorke, a Lavin je već sada na finoj ceni.... za glupave generalne menadžere čiji se timovi ne bore za Plej-of. Što pre ih razdvoje, pre će biti konkurentni i pre će Vigins i KAT dostići pun potencijal.
dr Hofmann
dr Hofmann
Portland Trail Blazers

on Tue Nov 15 2016, 22:47
Jasno mi zasto fanu Knicksa nije jasni pojmovi "maksimalno iskoristavanje resursa" i "dugorovni planovi" Laughing
Strax
Strax
Sacramento Kings

on Wed Nov 16 2016, 11:27
Dokle god u tom cirkusu igrači poput Lavina budu iskoristljivi resursi, Pop će sa igračima Olimpije iz Ljubljane uzimati titule kafa Ćao zdravo
West
West
Denver Nuggets

on Wed Nov 16 2016, 11:38
A da se lepo ugasi ova fransiza vec jednom....  Lock topic
Sponsored content

Back to top