Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 14 of 15]

326 Re: Phoenix Suns on Sun Feb 28 2016, 01:10

LeBron

Chat Animator
Chat Animator
stiv nash wrote:Jel može neko da mi objasni, koliko je siguran ovaj prvi pik što su Sansi dobili u trejdu za Markifa? Mislim pod kojim uslovima će to biti pik Sansa, a pod kojim ostaje u Bulletsima?
Nešto mi nisu jasna pravila oko tih pikova..Hvala

Nije to prvi pik vec samo zasticeni pik prve runde. U ovom slucaju u pitanju je Top 9 protected pick. To znaci da Vasington zadrzava pravo na taj pik ako na Draft lutriji budu u prvih 9.

Znaci, imamo dva slucaja:
1)Ako Vasington na lutriji ne bude u prvih 9, onda taj pik ide Sansima ove godine.
2)Ako Vasington bude u prvih 9, zadrzavaju svoj pik ove godine ali su duzni Finiksu pik prve runde u jednoj od naredne cetiri godine.

View user profile Online

327 Re: Phoenix Suns on Sun Feb 28 2016, 21:14

stiv nash

Rookie
Rookie
Kolega LeBron thanks

Ako možeš samo još da mi kažeš, to da li su Bulletsi na lutriji u prvih 9 ili ne, određuje njihov skor pobeda i poraza na kraju regularne sezone, ili? Tj. da li je logika - ako bude 9 lošijih ekipa u celoj ligi po skoru od njih, onda pik ide Sunsima, kako si već opisao varijantu 1?

Pozdrav

View user profile

328 Re: Phoenix Suns on Sun Feb 28 2016, 21:34

LeBron

Chat Animator
Chat Animator
Da razjasnimo prvo ovo: Kada tim ima najlosiji skor na kraju sezone, on ne dobija prvog pika na lutriji automatski. To sto ima najgori skor samo znaci da ima najvise sansi na lutriji. Pre par godina se desilo da je Klivlend koji je imao cetvrti najgori skor dobio prvog pika a Filadelfija koja je imala ubedljivo najgori skor je dobila tek petog pika. Znaci, pored loseg skora treba ti i sreca. Very Happy

U lutriju upadaju sve ekipe koje nisu usle u plejof. Sto je ekipa imala gori skor na kraju sezone, ima vece sanse za viseg pika.
Da objasnim banalno. Neka u bubnju imamo 1000 kuglica sa imenima timova. Tim koji je imao najlosiji skor u toku sezone dobija 250 kuglica sa svojim imenom, tj., ima 25% sanse da dobije prvog pika. Tim koji je imao drugi najlosiji skor u sezoni dobija 199 kuglica sa svojim imenom, tj., ima 19.9% sanse za prvog pika. Treci ima 15.6% itd...
Evo je tabela sa procentima:

Po trenutnom plasmanu Washington WIZARDS-a ja bih rekao da imaju pristojne sanse da budu u Top 9. Trenutno postoji 11 ekipa koje imaju losiji skor od njih i Vasingtonu je potrebno malo srece da bi usli u Top 9. Po nekom mom proracunu, rekao bih da imaju oko 60% sanse da budu u Top 9 ako ostanu pri ovakvom skoru i poziciji na tabeli. Ali tacne procente mozemo znati tek kada prodje regularni deo sezone.

Mozes da se nadas da ce Vasington da udje u plejof. Tada ce biti van lutrije i taj pik prve runde definitivno ide Finiksu. Very Happy

View user profile Online

329 Re: Phoenix Suns on Sun Feb 28 2016, 21:58

stiv nash

Rookie
Rookie
Sad mi je mnogo jasnije. Hvala još jednom, na iscrpnom odgovoru.Respect 
Inače ja malo ove Bulletse (čitaj Wizardse) zovem tako, jer u vreme kad sam počeo da gledam NBA (poslednja sezona Ser Charlesa u 76-ma i formiranje one strašne postave Phoenixa devedesetih..)to su bili Bulletsi, pa taman malo da zaintigiram i novije zaljubljenike u NBA, da prelistaju malo NBA istoriju, zanimljiva je.
GO 
and Forever

View user profile

330 Re: Phoenix Suns on Sun Feb 28 2016, 22:04

LeBron

Chat Animator
Chat Animator
Opa. Znaci iskusni NBA fan. Very Happy

View user profile Online

331 Re: Phoenix Suns on Sun Feb 28 2016, 22:32

Veoma lijepo objasnjeno. Uvijek ljubazni nas kolega.  NBA Serbia

View user profile

332 Re: Phoenix Suns on Tue Apr 12 2016, 05:23

SN10

Moderator
Moderator
Zaista ne bih voleo da se Mirzi ne ponudi novi ugovor. Cinjenica je kao sto je vec spomenuto da ovo nije toliko katastrofalno losa ekipa..vise ispodprosecna ekipa sa jako losom srecom ove sezone ( plus odgajanje otrova zvanog Markieff Morris), a Mirza je i u tom haosu koji je nastao pokazao da itekako moze da bude veoma koristan igrac,a i u nekom polu rebuildingu koji moze uslediti moze imati bitnu ulogu u timu..

s druge strane,iz utakmice u utakmicu sam sve sigurniji da Brandon Knight i Eric Bledsoe nece sledece sezone biti u istom timu,i bila bi apsoludna glupost ako se nesto na tom planu ne bi poradilo.Booker je buducnost,ne sme mu se uzimati prostor u ekipi a to bi ova dvojica zajedno u timu radila..

View user profile

333 Re: Phoenix Suns on Tue Apr 12 2016, 10:50

LeBron

Chat Animator
Chat Animator
Ja bih trejdovao i Knighta i Bledsoea dok jos imaju neku vrednost. Pokusao bih da dovedem neke krilne igrace. Sledece sezone je jedino bitno da daju gomilu minuta Bukeru i da ga okruze igracima koji mogu da igraju odbranu i da sutiraju. Decko ce biti odlican igrac, vec sada se vidi.

View user profile Online

334 Re: Phoenix Suns on Tue Apr 12 2016, 15:31

dr Hofmann

NBA Superstar
NBA Superstar
Igore,Teletovic i gradjenje ozbiljnog tima ne idu zajedno.Pustis lika da se ispucava nedje drugo,dovedes radnika koji lomi u odbrani podijelis omladini te lopte.Vi ste jos daleko od nekog rezultata,ali treba odredit pravac u startu.

View user profile

335 Re: Phoenix Suns on Sat Apr 16 2016, 23:16

stiv nash

Rookie
Rookie
LeBron wrote:Ja bih trejdovao i Knighta i Bledsoea dok jos imaju neku vrednost. Pokusao bih da dovedem neke krilne igrace. Sledece sezone je jedino bitno da daju gomilu minuta Bukeru i da ga okruze igracima koji mogu da igraju odbranu i da sutiraju. Decko ce biti odlican igrac, vec sada se vidi.
Iskreno za Bledsoa sam znao da je uz svu njegovu tehniku i brzinu limitiran potencijalnim povredama, što se na žalost i desilo opet ove sezone,Takođe nekako mi nije za PG već SG. Od Knighta sam očekivao više(velika nada mi je bio...), vidi se da je jako talentovan, može da napravi razliku i tehnički u napadu parira mnogo većim igračima, poput Karija, međutim jako je nestabilan, puno grešaka, ispucavanja, loša odbrana itd. I on je više SG nego PG, i on i Bledso su realizatori i ne razigravaju ekipu nego ostale ubijaju u pojam svojim ispucavanjima.
Zato se na žalost slažem sa kolegom LeBronom da bi ih najradije trejdovao za nekog zahvalnijeg igrača...pominje se u nekim maštarijama po netu, zamena za Jimmija Butlera, što bi bilo jako zanimljivo.
U ekipi igrač za budućnost Booker, takođe SG...
Dakle ovde fali balansa u ekipi.
Složio bih se i sa onima koji pominju da Phoenixu fali i istinski PG, koji bi nesebično asistirao i razigravao ekipu, umesto da bude i glavna opcija u napadu..nisam dovoljno gledao Goodwina, ali mislim da bez obzira na neke dobre igre ove sezone na toj poziciji i on ima na dosta toga da radi i više mi liči na igrača za dvojku ili trojku.
O četvorki da ne govorim, tu baš škripi i nadam se da se od novajlije Wilijamsa u budućnosti može razviti odličan igrač...no to je u potencijalu. Zato je Sunsima jako bitna i startna četvorka, mada nemam ideju ko bi to mogao biti..možda neki trejd za Griffina, ali je to takođe naučna fantastika od maštarije..
Znači po meni dobar play i krilni centar su neophodni..a onda izbalansirati ekipu i graditi je oko Bukera, Warrena, Lena, a ja se nadam i Goodwina.
Za Bogdana ovde ima mesta jedino ako se trejduje bar jedan od pomenutih Bledsoa i Knighta, možda najbolje obojica..tako da je za njega bolje da sačeka još jednu sezonu u Feneru dok se ovde voda ne razbistri, a i koliko sam čitao mnogo bi mu unosnije bilo da dođe iduće sezone, zbog ruki ugovora koji bi dobio da dođe ove sezone i koji bi ga vezao sa finansijski tričavih par miliona za par sezona...
E sad da vidimo da li će McD uspeti da napravi taj balans..
GO SUNS

View user profile

336 Re: Phoenix Suns on Mon Jul 11 2016, 19:46

SN10

Moderator
Moderator
Mali Ulis kojeg smo draftovali deluje sasvim..pristojno..imajuci u vidu da i dalje ne ocekujem da i bledsoe i knight budu igraci sunsa na pocetku sezone,onda bi mogao od Ulisa biti neki solidan backup plej..

Chriss se jos i krece po terenu,pokusava da ucini sta moze,sut mu je jos uvek na nivou Nikole Jankovica ali vidi se potencijal vec sada

Bender zato... 

View user profile

337 Re: Phoenix Suns on Sat Oct 08 2016, 19:23

4evaStK

Hall Of Fame
Hall Of Fame
Ne znam cemu toliko poredjenje sa Klej Thompsonom, osim sto je lightskin crnja, vec sad ima neke elemente bolje od njega a tek 19 godina.
Mene licno vise vuce na Brendona Roja ako se secate vi koji ne gledate nba od juce, Brajantov pulap dzamper pogotovo sto toliko sutira mid range-a.
Nije toliko atletski dobar kao sto je Brajant bio u to vreme a vec ima dobar skill set, sut i iq za momka od 19 godina.
Meni uz naseg Rasela najomiljeniji igrac.

Mislim da ce nam trebati posebna tema za ovog momka Very Happy

View user profile http://www.youtube.com/user/AllGodMix Online

338 Re: Phoenix Suns on Sun Oct 09 2016, 14:09

Legolas

NBA Superstar
NBA Superstar
Nemoj tako, meni je Roy jedan od najdrazih igraca, u top10 sigurno. A mali Booker ce tek da pokaze sta zna, bice jedan od vodecih bekova u ligi.

View user profile Online

339 Re: Phoenix Suns on Mon Oct 24 2016, 22:27

SN10

Moderator
Moderator
Otpustili smo Goodwina izgleda Hmm

View user profile

340 Re: Phoenix Suns on Wed Oct 26 2016, 09:12

Čudno. Sasvim solidan igrač.

View user profile

341 Re: Phoenix Suns on Wed Oct 26 2016, 13:31

dr Hofmann

NBA Superstar
NBA Superstar
Trazio je trejd,ovi nisu nasli partnera i otpustili ga.

View user profile

342 Re: Phoenix Suns on Thu Nov 03 2016, 12:22

SN10

Moderator
Moderator

Desi

View user profile

343 Re: Phoenix Suns on Thu Nov 03 2016, 22:56

Jaz

Global Moderator
Global Moderator
B.R.A.T.I.N.A.

View user profile Online

344 Re: Phoenix Suns on Fri Nov 04 2016, 12:49

SrbijaDoTokija

NBA Player
NBA Player
Jeste da je rano da pricam, al ako je T.J Warren zaista ovako uznapredovao, on moze postati i allstar level talenat, bilo bi mi drago za PHX, okej je fransiza

View user profile

345 Re: Phoenix Suns on Fri Feb 03 2017, 17:45

SN10

Moderator
Moderator
Kris ruki meseca na zapadu  Bananaa

View user profile

346 Re: Phoenix Suns on Sat Feb 04 2017, 10:04

dr Hofmann

NBA Superstar
NBA Superstar
Postace all star igrac samo zato jer je biran pikom Kingsa.Sve(mir) je na njegovoj strani.

View user profile

347 Re: Phoenix Suns on Wed Feb 08 2017, 15:56

SN10

Moderator
Moderator
Bender zavrsio sezonu..

boze koji bust od igraca Facepalm

View user profile

348 Re: Phoenix Suns on Thu Feb 09 2017, 20:15

jocamelo7

Moderator
Moderator