Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 3 of 4]

51 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 01:39

Jaz

Global Moderator
Global Moderator
S tim sto je Sabonis vec u HOF, pa kako onda Divac to ne zasluzuje? Rolling Eyes

Najbolja ekipa, koja nije osvojila prsten - Kingsi sa pocetka 21. veka. Stub te ekipe - Divac, u svakom smislu. Nijedna ekipa u istoriji NBA lige nije imala takvu atmosferu unutar ekipe.

View user profile

52 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 03:15

-the lood-

NBA Superstar
NBA Superstar
Vuče, malo si ga pretjerao Wink

View user profile

53 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 11:23

Vuk ili radi ovo namjerno lil ne prati NBA

View user profile

54 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 11:35

SN10

Moderator
Moderator
ili je u pitanju i jedno i drugo

View user profile Online

55 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 12:33

Zola

Chairman
Chairman
Divac je bio glavni baja u Sakramentu, i da nije bilo kradje protiv Lejkersa najverovatnije bi bio i MVP finala i imao prsten iz te godine na ruci sada.
Imao je sjajne partije i u Lejkersima. Mislim da ni sam Vuče ne znaš šta pričaš, pa ti predlažem da malo istražiš karijeru Divca pre nego što kreneš da lupetaš..

Edit: dodao bih samo to da je bio i jedan od najboljih centara u to vreme..

View user profile http://www.nba-serbia.net

56 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 13:26

Strax

Administrator
Administrator
Shaq je u tom periodu najmanje poena davao kada je Divac bio na parketu. To što je Oneal bio neviđeni div koji je mogao trojicu da strpa zajedno sa loptom u koš je druga stvar, ali recimo da je Vlade bio jedan od retkih centara koji je povremeno znao da ga svede do skoro minimuma. Znači, da ne da 35-40 poena, nego 25-30. To je meni onako ostalo kao jedna od karakteristika u tom rivalstvu Kingsa i Lakersa početkom 21. veka. Da ne pričamo koliko je Vlade bio bitan za bilo koju ekipu u kojoj je igrao tokom karijere, pogotovo u Sacramentu. Bez njega, moral ekipe na terenu i u svlačionici ne bi bio isti, i to se gleda... u svakom slučaju, svestrani velikan koji se ne rađa često.

View user profile

57 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 13:31

Jaz

Global Moderator
Global Moderator
Kako je jebo Shaqa sa ofanzivnim faulovima, kad se samo setim. Laughing

View user profile

58 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 13:37

Što se tiče Divca, zasulužuje biti u HOF. Ponekad igrači nisu potpuno u HOF samo zbog igre, nego i zbog nečeg drugog. Krešo Ćosić je bio odličan igrač, al nije igrao u NBA. Neznam točno koji je bio na FIBA-inoj ljestvici 50 najboljih europskih igača, al ušao je u HOF iako ovi "bolji" od njega nisu. Taj ulazak u HOF je pridonjelo i to što je prvi ne-amerikanac draftan na NBA draftu. Ima dosta tih stvari zbog kojih se ulazi u HOF.

View user profile

59 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 13:49

jocamelo7

Moderator
Moderator
haha, Shaq tako nije voleo Divca Razz Divac ga covek izludjivao zbog odbrane Smile

View user profile http://www.last.fm/user/RHCP_MAN

60 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 15:54

West

NBA Superstar
NBA Superstar
Jaz wrote:Evo ti samo ova recenica, Vuce.

Divac is one of six players in NBA history to record 13,000 points, 9,000 rebounds, 3,000 assists and 1,500 blocked shots, along with Kareem Abdul-Jabbar, Tim Duncan, Shaquille O'Neal, Kevin Garnett and Hakeem Olajuwon.

Divac je ostavio mnogo veci trag u NBA od Sabonisa, koji je tamo stigao tek u 31. godini.

Amin! kafa

View user profile

61 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 16:23

West wrote:
Jaz wrote:Evo ti samo ova recenica, Vuce.

Divac is one of six players in NBA history to record 13,000 points, 9,000 rebounds, 3,000 assists and 1,500 blocked shots, along with Kareem Abdul-Jabbar, Tim Duncan, Shaquille O'Neal, Kevin Garnett and Hakeem Olajuwon.

Divac je ostavio mnogo veci trag u NBA od Sabonisa, koji je tamo stigao tek u 31. godini.

Amin! kafa

x2 ,a x4 za avatar Cool

View user profile

62 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 19:57

Vuk91

All-Star
All-Star
Jaz wrote:S tim sto je Sabonis vec u HOF, pa kako onda Divac to ne zasluzuje?

Najbolja ekipa, koja nije osvojila prsten - Kingsi sa pocetka 21. veka. Stub te ekipe - Divac, u svakom smislu. Nijedna ekipa u istoriji NBA lige nije imala takvu atmosferu unutar ekipe.

Tu si u pravu, pa ušlo je mnogo igrača nezasluženo u HOF. Ali to sada nema veze.

Jeste imali su atmosferu i to kakvu, ali ne razumijem kaj se po tome gleda hoće li neki igrač u HOF? Ti sada nemreš dokazati da bi oni bili lošiji da nije bilo te atmosfere.

Bibby,Christie,Wallace,Jackson,Webber,Turkoglu, Stojaković i Divac. Pa s tom ekipom moraš da osvojiš naslov

Na njihovu nesreću, tada su harali Kobe-Shaq ligom.

View user profile

63 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 20:44

Jaz

Global Moderator
Global Moderator
Vuk91 wrote:

Tu si u pravu, pa ušlo je mnogo igrača nezasluženo u HOF. Ali to sada nema veze.

Jeste imali su atmosferu i to kakvu, ali ne razumijem kaj se po tome gleda hoće li neki igrač u HOF? Ti sada nemreš dokazati da bi oni bili lošiji da nije bilo te atmosfere.

Bibby,Christie,Wallace,Jackson,Webber,Turkoglu, Stojaković i Divac. Pa s tom ekipom moraš da osvojiš naslov

Wallace tad nije bio nikakav igrac. Ne bi Kingsi bili isti bez te atmosfere, to su sve solidni igraci, ali ne mnogo vise od toga. Sta je sa Lejkersima iz 2004. godine? Bryant, O'Neal, Payton, Malone, Russell, Fisher,Grant, Fox i valjda najuspesniji trener u istoriji NBA, Phil Jackson. Pa su stigli "samo" do finala, zbog raznoraznih skandala. A ko je osvojio? Pistonsi, kod kojih je apsolutno SVE savrseno funkcionisalo, pocevsi od atmosfere pa nadalje. I nemam nameru vise da ti objasnjavam bilo sta. Posalji pismo Springfieldu i ne dosadjuj, vidis da si jedini, koji se protivi, i to bez da navedes neki valjan razlog.

View user profile

64 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 21:53

Vuk91

All-Star
All-Star
Jaz wrote:
Vuk91 wrote:

Wallace tad nije bio nikakav igrac. Ne bi Kingsi bili isti bez te atmosfere, to su sve solidni igraci, ali ne mnogo vise od toga. Sta je sa Lejkersima iz 2004. godine? Bryant, O'Neal, Payton, Malone, Russell, Fisher,Grant, Fox i valjda najuspesniji trener u istoriji NBA, Phil Jackson. Pa su stigli "samo" do finala, zbog raznoraznih skandala. A ko je osvojio? Pistonsi, kod kojih je apsolutno SVE savrseno funkcionisalo, pocevsi od atmosfere pa nadalje. I nemam nameru vise da ti objasnjavam bilo sta. Posalji pismo Springfieldu i ne dosadjuj, vidis da si jedini, koji se protivi, i to bez da navedes neki valjan razlog.

Soldini igrači? U nekim temema ih dižete ko bogovi a u nekim drugim ih smatrate ''soldinim igračima'' ? Znači po tvome je ta atmosfera ekipu gdje igraju ''solidni igrači'' napravila najsavršeniju ekipu koja nikada nije uzela naslov

Pa eto kad si mlad i neznaš ništa o toj sezoni Jaz-u . Wallace je tad bio odličan defanzivac ali nije dobivao nikakve prilike pored Stoje i Christia. Znaš i sam da je kad je prešao u Bobcatse imao zapažene brojke kaj se tiče obrane. Po 1,5 blokada i ukradenih lopti.

Turkoglu ulazio s klupe i zabijao po 10 poena, kaj će ti više od takvog igrača?

Peja je zabijao po 20-ak poena i zabijao ključne poene u tom playoffu.

Christie je bio mašina u obrani i u svojem izlasku iz karijere.

Bibby klasičan playmaker s dobrim šutem koji je ostavljao srce na terenu, da njega nije bilo u ekipi po meni oni nebi bili ni E od ekipe tih sezona.

Bobby Jacskon čovjek u 20 minuta zabijao po 12-15 poena i razigravao ekipu kad je trebalo.

Divac je bio također dosta star tada, ali bio je odličan all-round igrač za svoju poziciju i doprinosio ekipi sa svih strana.

Webber tada po meni najbolji PF, čak bi ga i ispred Garnetta stavio. Pa nisu mu bezveze digli dres u Sacramentu.

''Mislili smo da će to biti samo prolazna era kad je doašo Webber u naš klub, ali ON je promjenio cijelu povijest ove ekipe i zasluženo smo mu umirovili njegov dres''

I da na kraju, ono kaj sam napisao gore. Ne čini Divca taj pridonos ekipi kaj se tiče atmosfere da bude bolji igrač i zasluženo uđe u HOF

1xAll-Star
NBA All-Rookie
I u 1134 utakmica ima 13,000 poena i 9,000 skokova.

Sorry ali po meni nezasluženo.

A i već gore sam ti napisao da bi volio da imamo jednog Balkanca u HOF, nije da ja mrzim Divca , u protivnom ja njega jako cijenim kao igrača i cijelu tu ekipu Kingsa u toj eri.

View user profile

65 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 22:07

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
Webber tada po meni najbolji PF, čak bi ga i ispred Garnetta stavio. Pa nisu mu bezveze digli dres u Sacramentu.
A kako u ovom kontekstu ne pomenes Divca? To sam te vec jednom pitao ali si izbegao odgovor.

View user profile

66 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 22:10

Vuk91

All-Star
All-Star
Koleman wrote:
A kako u ovom kontekstu ne pomenes Divca? To sam te vec jednom pitao ali si izbegao odgovor.

Nisam nigdje primjetio, evo i sad sam ga tražio ali nisam našao.

U kakvom kontekstu?

On : Znam da su mu digli dres i sada sam skroz zaboravio, sori kaj se tiče toga.

Last edited by Vuk91 on Sun Nov 13 2011, 22:13; edited 1 time in total

View user profile

67 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 22:10

Strax

Administrator
Administrator
Divac je za tih 5 godina provedenih u Sacramentu (ako ne grešim?) ostavio toliko dubok trag da mu je penzionisan dres, iako se njegova statistika u Kingsima uopšte nije činila mnogo impresivnom. Impresivne su sve one odigrane sezone u kontinuitetu, od Lakersa, preko Charlottea do Kingsa. Nesvakidašnja legenda koja je pre svega bila velika ljudina! A HOF nisu samo suve statistike i nagrade... nije džabe Šarenac svaki put u reprezentaciji Vladeta najavljivao sa nekim posebnim tonom i stilom. Nisu džabe Kingsi bili tada među najomiljenijim timovima u ligi.

Priča o Vladetu, Peđi , CWebbu, Bibiju i ekipi bi mogla da se nazove "More than a game".

Ja se itekako naježim kad gledam ove klipove Sad

View user profile

68 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 22:12

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma

View user profile

69 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 22:17

Jaz

Global Moderator
Global Moderator
@vuk

Da, solidni igraci. Uporedi ih sa All-Star ekipom Lejkersa, koju sam naveo. Stigli su otprilike do iste pozicije, Kingsi su nesto ranije ispali u Playoffu. Dakle, kako mogu nesto slabiji igraci da stignu do istog nivoa sa onakvom ekipom Lejkersa? Dizemo ih do nebesa, jer su to za nas legende, zbog njih se pratio NBA ovde na centralnim Trgovima u sred noci. Ja samo razlikujem sta je objektivno, a sta je subjektivno. Moja mladost nema apsolutno nikakve veze s tim sta ja znam o kosarci, a sta ne. Strahinja je za to najbolji primer. A veruj mi da sam pratio i tu sezonu, poceo sam ustvari od 2001.

View user profile

70 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 22:18

LeBron

Chat Animator
Chat Animator
Ma sta se raspravljate uopste sa onim likom? Vidite da svima tera kontru.

View user profile

71 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 22:20

Vuk91

All-Star
All-Star
Koleman wrote:

Evo gore sam napisao, znao sam ja da su mu digli dres ali mi je to tako izašlo iz glave da je to nevjeorjatno. Pa Divac i je možda zaslužio to dizanje dresa, pogotovo zbog te atmosfere. Ali već po 10X put pišem da to nema nikakvog utjecaja dal će igrači ući HOF ili ne.

Pa Kingsi su tada bili ljepota za gledati, timska košarka gdje se nitko nije isticao(osim malo Webbera). Svi su davali sve od sebe a i Adelmana su imali kao trenera koji je sve odlično posložio.

Njihova najsavršenija sezona 2001/2002 gdje su imali 62 pobjeda ako se dobro sječam, pa vdijelo se kako su razbili tada jake Mavse s 4-1. Ali su onda igrali s Lakersima gdje su čak i vodili 3-2 ako se sječam s onim šutem Bibbya iz okretaja, neznam jel bila trica il idvica ali u svakom slučaju je bila za vodstvo na utakmici i seriji.

View user profile

72 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 22:22

Jaz

Global Moderator
Global Moderator
@Granger

Ja sam malopre rekao da necu vise, evo sad i definitivno to kazem. Hvata se za sitnice, a apsolutno nista pametno nije rekao. Izgleda da mi mladi ipak nemamo tako crnu buducnost, kakvu nam predvidjaju. Very Happy

View user profile

73 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 22:25

LeBron

Chat Animator
Chat Animator
Da, da, da. 'ajde GTA. XD

View user profile

74 Re: Vlade Divac on Sun Nov 13 2011, 22:36

Strax

Administrator
Administrator
Vuk91 wrote:
Koleman wrote:

Evo gore sam napisao, znao sam ja da su mu digli dres ali mi je to tako izašlo iz glave da je to nevjeorjatno. Pa Divac i je možda zaslužio to dizanje dresa, pogotovo zbog te atmosfere. Ali već po 10X put pišem da to nema nikakvog utjecaja dal će igrači ući HOF ili ne.

Pa Kingsi su tada bili ljepota za gledati, timska košarka gdje se nitko nije isticao(osim malo Webbera). Svi su davali sve od sebe a i Adelmana su imali kao trenera koji je sve odlično posložio.

Njihova najsavršenija sezona 2001/2002 gdje su imali 62 pobjeda ako se dobro sječam, pa vdijelo se kako su razbili tada jake Mavse s 4-1. Ali su onda igrali s Lakersima gdje su čak i vodili 3-2 ako se sječam s onim šutem Bibbya iz okretaja, neznam jel bila trica il idvica ali u svakom slučaju je bila za vodstvo na utakmici i seriji.

Tim Donaghy je otvoreno u svojoj knjizi koju je pisao u zatvoru govorio o Dicku Baveti i njegovom kriterijumu suđenja u to vreme. U poslednjim četvrtinama bi odnos slobodnih bacanja daleko išao na stranu Lakersa kada je to bilo potrebno, i to je pravilo razliku i prevagu. Kingsi su tada verovatno mogli preko LA-a (nisu imali kvalitetniji tim, jer su Kobe i Shaq stalno pravili razliku, ali su bili u boljoj formi), i određeni su imali nešto protiv njih. Ustvari, imali su nešto ZA LA. Evo ovaj video, ima 9 partova valjda, ako se nisi uputio, savetujem. Nemam taj običaj da u sudijama tražim uzrok poraza, ali kada sam naoružan činjenicama i istinom, prosto moram.

I opet su i pored toga bili moralni pobednici, odigrali su pobedničku sezonu koja u Play-offu nije naplaćena koliko su zaslužili.
A tu između mogu da se nađu i klipovi u Webberu, i u jednom od njih on govori o situacijama u toj sezoni šta bi Vlade radio ako bi vezali čak i 2 poraza na road tripu. Ako bi nagoveštavali bilo kakav oblik nockdowna, atmosfera u svlačionici to nije dozvoljavala, a znalo se ko ju je predvodio... uglavnom, Vladetova veličina kao čoveka, motivatora, lidera i reprezentativnog igrača je mnogo veća od suvog kvaliteta, statistike i nagradi. Divac je onu igru koju je najbolje znao da igra u potpunosti prilagodio ekipi i playbooku, i bio je prvi koji je to oberučke prihvatio.

View user profile

75 Re: Vlade Divac on Fri May 18 2012, 23:54

Jaz

Global Moderator
Global Moderator

Kako mi nedostaju ova vremena. Sad

View user profile

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 3 of 4]

Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next