Share
View previous topicGo downView next topic
SN10
Phoenix Suns

Re: Reprezentacija Srbije

on Thu Jun 03 2010, 13:45
njah...svejedno....poenta je da su po meni grupe A i B mnogo jace od C i D....mada svasta se moze desiti Rolling Eyes Very Happy
Kole
Miami Heat

on Thu Jun 03 2010, 15:39
Seljak wrote:zna duda sta radi.
krstic ce da udje u igru ssamo da bi milicic malo mogao da odmori Bye
Da li mislis da necemo igrati Krle 4, Dare 5?
Jumpman
Miami Heat
http://www.nba-serbia.net

on Thu Jun 03 2010, 15:42
mislim da je nepotrebno da toliko usporava petorku ali nek radi sta on misli da je najbolje. mada cisto sumnjam da ce drzati dva centra u istoj petorci.
Kole
Miami Heat

on Thu Jun 03 2010, 15:45
Seljak wrote:mislim da je nepotrebno da toliko usporava petorku ali nek radi sta on misli da je najbolje. mada cisto sumnjam da ce drzati dva centra u istoj petorci.
Krstic je u Partizanu igrao 4, tacno se secam.Ne mislim da ce to biti ceo mec ali nekih 7-10 minuta.
Jumpman
Miami Heat

on Thu Jun 03 2010, 15:49
to je bilo pre 6 godina a ja se nesto i ne secam da je igrao krilnog.
Kole
Miami Heat

on Fri Jun 04 2010, 16:54
Koji derpe ovaj Vujanic!!!:
Delujete kao da vam je svejedno, zar niste imali želju da zaigrate na najvećoj svetskoj košarkaškoj smotri?

Iskreno - ne! Selektor Dušan Ivković srušio je moje snove o reprezentaciji 2009. godine. Bio sam kapiten tima kroz cele kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Poljskoj, a onda me nije bilo na spisku za Evrobasket. Tada mi se ugasila i želja za igranjem u nacionalnom dresu. To me je u tom smislu ubilo, pa sada ne želim ni da pričam o reprezentaciji - pomalo tužnim, ali istovremeno i otresitim glasom priča plej selekcije koja se 2002. u Indijanapolisu okitila svetskim zlatom.

A je li ljut si?Ocekivao si poziv 2009. posle sezone gde si odigrao manje od 20 utakmica preko 10 minuta zbog povrede?I sada neces da igras?Sramota.
ljebac
New Orleands Pelicans

on Fri Jun 04 2010, 21:40
u pravu je vujanic.
Kole
Miami Heat

on Fri Jun 04 2010, 22:01
Ne lupaj!Igrao je 10 utakmica zbog povrede, uopste nije bio u formi, i jos dosta faktora.I sada ispada kao da je Duda debil sto ga nije zvao kada je u formi a on je odbio da igra jer je povredjen nekom ranijom odlukom.Jel' se neko pitao gde je Vujanic 2009. kada ga nigde nije bilo?
Strax
Sacramento Kings

on Fri Jun 25 2010, 11:44

Rasplakao sam se! Kakve emocije... Plakanje
Kole
Miami Heat

on Fri Jun 25 2010, 12:01
'98 sam bio.Tacno se secam kako me je cale drzao na krkacama.Kako su svi skakali uz ovu pesmu Plakanje .To su lepe uspomene, isto kao kada smo cekali vaterpoliste, isto sam bio mali.Secam se koliko mi je malo falilo da uhvatim kapicu koju je bacio Vujasinovic Sad .Da sam bio veci sigurno bih uhvatio.
West
Denver Nuggets

on Fri Jun 25 2010, 13:05
Niko ne spominje da ce mozda Tripkovic propustiti SP.
wanta23
Boston Celtics

on Fri Jun 25 2010, 13:05
i wade i lbj
West
Denver Nuggets

on Fri Jun 25 2010, 13:07
E za njih me zabole...Culi da dolazi Srbija,pa se uplasili.
Kole
Miami Heat

on Fri Jun 25 2010, 13:09
wanta23 wrote:i wade i lbj
Wanta obuzdaj malo spam, spamuj u ''slobodnoj zoni'' koliko hoces.
Tripko mora na operaciju ali mislim dac e biti spreman za SP.Ruku na srce najbolji nas suter uz Tea i bio bi ogroman hendikep da ne moze da igra.Znacile bi nam njegove 2, 3 trojke po mecu.Jedva cekam SP Yey
West
Denver Nuggets

on Fri Jun 25 2010, 13:17
Bice on sprema za SP,ali pitanje je da li ce proci ceo pripremni period koji je Dudi dosta bitan.
Strax
Sacramento Kings

on Fri Jul 02 2010, 12:13
Nisam znao gde ovo da napišem, al, može ovde...
Janković je objavio spisak za pripreme u Italiji i Grčkoj, u konkurenciji do 18 godina... inače, 4 igrača Novog Sada Smile Bogić Vujošević, Djumić, V. Petković i šešlija... Nema Miljenovića na spisku (dobro, još je on premlad, 16 godina), a iz FMP-a samo jedan - Silađi
Jumpman
Miami Heat

on Fri Jul 02 2010, 15:21
15 godina od atinskog zlata

Na današnji dan pre 15 godina košarkaška reprezentacija tadašnje Jugoslavije osvojila je Evropsko prvenstvo u Atini.

U sjajnom finalu naša reprezentacija pobedila je moćnu Litvaniju sa 96:90, a meč je obeležio Aleksandar Đorđević sa 41 poenom.

Osvajala je reprezentacija zlatne medalje i posle tog finala u ’OAKI’, ali pehar koji je tada podigrao Žarko Paspalj je ipak nešto posebno, ne samo zbog do tada najžešće konkurencije.

Reprezentacija Jugoslavije je na tom šampionatu Evrope nastupila posle četiri godine pauze zbog sankcija nametnitih našoj zemlji, pa je i trijumf u Atini imao poseban značaj.

A, u finalu protiv Litvanije, zablistao je Aleksandar Đorđević koji nije mogao da promaši (9-12 za tri poena), ali ni takav Đorđević sam ne bi bio dovoljan za trijumf protiv sjajne Litvanije predvođene Arvidasom Sabonisom, Šarunasom Marčulijonisom i nadolazećom zvezdom Arturasom Karnišovasom.

U finalu su odličnu partiju pružili i Predrag Danilović koji je pored 26 poena finale obeležio i istorijskim zakucavanjem preko Sabonisa, ali i Dejan Bodiroga kome je ovo bilo prvo reprezentativno iskustvo. U jednom trenutku meča Litvanci nisu hteli da nastave utamicu iziritirani odlukama sudija, ali je Đorđević tada još jednom pokazao svoju veličinu. Došao je do litvanske klupe, popričao sa Marčulijonisom i praktično vratio Litvance na parket.

Na kraju, šampionat je obeležio i nesportski potez hrvatskih košarkaša koji su osvojili bronzu, ali su sišli sa pobedničkog postolja kada je na red došlo dodeljivanje zlatnih medalja našoj selekciji.

JUGOSLAVIJA: Bodiroga 12, Danilović 23, Obradović 5, Paspalj 5, Đorđević 41 (trojke 11- 9), Rebrača 1, Divac 5, Savić 4.
LITVANIJA: Homičius 3, Štombergas 2, Lukminas, Krapnikas, Kurtinaitis 6, Sabonis 20, Karnišovas 19, Marčuljonis 32, Einikis 8, Markevičijus.

http://www.youtube.com/watch?v=-sk7UEh-4WE&feature=player_embedded
Strax
Sacramento Kings

on Fri Jul 02 2010, 15:24
Respekt! Respekt! Respekt!
Pre 2, 3 godine sam odgledao i celo to finale... koliko će samo to biti upamćeno... prvo 9 trojki Saleta, pa kucanje Danilovića preko Sabonisa, pa rasplakani Sabonis, pa zviždanje od strane Grčkih navijača nama (nerazumljivo), pa na kraju, odlazak Hrvata pri dodeli medalja kada je usledila naša himna... Very Happy
Kole
Miami Heat

on Fri Jul 02 2010, 15:43
Strax wrote:Respekt! Respekt! Respekt!
Pre 2, 3 godine sam odgledao i celo to finale... koliko će samo to biti upamćeno... prvo 9 trojki Saleta, pa kucanje Danilovića preko Sabonisa, pa rasplakani Sabonis, pa zviždanje od strane Grčkih navijača nama (nerazumljivo), pa na kraju, odlazak Hrvata pri dodeli medalja kada je usledila naša himna... Very Happy
Mi smo ih prethodno izbacili i srusili im snove.Preporucujem svakom ko moze da pogleda film ''Dobrodosli u Zemlju Kosarke''(namerno sam napisao ova dva velikim slovom).
Strax
Sacramento Kings

on Fri Jul 02 2010, 15:44
Koleman994 wrote:
Strax wrote:Respekt! Respekt! Respekt!
Mi smo ih prethodno izbacili i srusili im snove.Preporucujem svakom ko moze da pogleda film ''Dobrodosli u Zemlju Kosarke''(namerno sam napisao ova dva velikim slovom).

Da, takođe, imam baš na CD-u, tu sam se i "upoznao" sa bližom istorijom naše košarke
Zola
San Antonio Spurs

on Sun Jul 04 2010, 10:26
Ivković zvanično u Olimpijakosu

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Dušan Ivković od subote je zvanično i trener atinskog Olimpijakosa.

Iskusni stručnjak je već vodio Olimpijakos tokom tri sezone, od 1996. do 1999. godine, a ovoga puta je potpisao dvogodišnji ugovor.
Ivković je već zatražio revidiranje ugovora po pitanju dužine saradnje pa će reprezentacija Srbije gotovo izvesno ostati bez selektora posle Svetskog prvenstva u Turskoj, ali postoji i mogućnost da u naredne dve godine on obavlja obe funkcije.
Pored toga što je ostvario fantastične uspehe sa reprezentacijom Jugoslavije, a i prošle godine kada je preuzeo vođstvo selekcije Srbije, Ivković je osvajao trofeje sa skoro svim timovima koje je trenirao. U karijeri Ivković je uz Olimpijakos vodio i Partizan, Aris, Šibenik, Vojvodinu, Panionios, AEK i moskovske CSKA i Dinamo.

Iako je na mesto trenera došao u subotu Ivković već ima planove koga želi da dovede u redove atinskog kluba. Izvesno je da će, uprkos najavama ove nedelje, Miloš Teodosić ostati igrač Olimpijakosa, kao i Zoran Erceg, a uskoro bi mogli da im se pridruže i saigrači iz nacionalnog tima Nemanja Bjelica i Miroslav Raduljica.
pfc.tomcat
Los Angeles Lakers

on Tue Jul 06 2010, 14:28
Eto vam ga Milicic... Nije se udostojio cak ni da se pojavi i zahvali na pozivu. Sad

Jumpman
Miami Heat

on Tue Jul 06 2010, 14:56
to pise u kuriru Rolling Eyes
svakako i da je istina i dalje je nas najbolji centar bez premca i zao mi je sto nece igrati.
pfc.tomcat
Los Angeles Lakers

on Tue Jul 06 2010, 15:09
Seljak wrote:to pise u kuriru Rolling Eyes
svakako i da je istina i dalje je nas najbolji centar bez premca i zao mi je sto nece igrati.
Tegeltija je sinoc rekao... Cak je i njega razocarao! Cool

I meni uopšte nije žao što nece igrati, štaviše, drago mi je. Što manje loših ljudi u reprezentaciji, to više nade da se radujemo uspesima. Basketball
Kole
Miami Heat

on Tue Jul 06 2010, 16:17
pfc.tomcat wrote:
Seljak wrote:to pise u kuriru Rolling Eyes
Tegeltija je sinoc rekao... Cak je i njega razocarao! Cool

I meni uopšte nije žao što nece igrati, štaviše, drago mi je. Što manje loših ljudi u reprezentaciji, to više nade da se radujemo uspesima. Basketball
Za vas priglupe i zacrtane, Milicic se javio i rekao je da je njegova zelja da igra za Srbiju ali da mu tim ne dozvoljava(ukratko).A kada bilo koji kosarkas uradi ono sto su uradili Divac i Milicic moze da se poziva na patriotizam.I posle ti koji nisi ni svojoj rodjenoj kevi pomogao da ponese torbu sa pijace reci nekome da je los covek.
Sponsored content

View previous topicBack to topView next topic