Go to page : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

View previous topic View next topic Go down  Message [Page 1 of 11]

1 Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 21:38

Шек

All-Star
All-Star
Darko Miličić i američki san „greške veka"

Darko Miličić. Dovoljno je samo pomenuti njegovo ime i izazvaćete neku reakciju u sagovorniku sigurno. Mnogi će reći da je drugi pik NBA drafta 2003. godine, koja je iznedrila jednu od najkvalitetnijih generacija u najjačoj košarkaškoj ligi planete, nezasluženo bio najbolje plasirani Evropljanin ikada, kao i to da je jedno od najvećih razočaranja u skorijoj istoriji lige. Ipak, ima i onih koji će reći da ni to ne može baš svako, kao i to da je imao malo više sreće i bolje saradnike možda bi sada bio jedan od dominantnijih centara planete obzirom na kršnu građu, činjenicu da dolazi iz zemlje koja ima skoro mitski epitet najbolje uradu sa mlađim kategorijama, odakle dolaze visoki igrači prepuni finti, pasova kroz noge i tehnike kojom mogu da „razbacaju" protivničke centre po parketu.

Darko je Darko. Negde između dva sveta, između onih koji ga vole i onih koji ga ne vole, na granici borca i „divljaka", liniji koja deli mlade nade i iskusne igrače, sa dugom reputacijom...svim aspektima poznate uspešne osobe, osim činjenice da na profesionalnom planu i nema previše uspeha. Došao je u „obećanu zemlju" sa 18 godina da ostvari američki san, koji danas više podseća na košmar. Ok, košmar koji se bivšem igraču Hemofarma itekako isplatio, ali da li je to dovoljno temperamentnom Novosađaninu? U šest sezona u NBA ligi koje ima iza sebe, Darko je promenio nekoliko frizura, dresova i poslodavaca i sve deluje lakše izmeniti sem priče...

U očima ljubitelja košarke, Miličić će uvek ostati upamćen kao „greška veka" kako su ga nazivali američki mediji. Pred draft 03, skauti ekipa su na sav glas vikali da se radi o raritetu, prospektu koji će izmeniti tim za koji zaigra i nekome ko već poseduje gomilu košarkaškog znanja u rukama iako je tek postao punoletan. Samo da bi Darka sezonu za sezonom svi čekali da to i dokaže, dok su u međuvremenu igrači koji su bili lošije plasirani od njega (Dvejn Vejd, Karmelo Entoni, Kris Boš...), ne samo izgradili i više nego uspešne karijere, već uspeli da dođu i do dresa SAD, Ol-star utakmica i postave nekoliko rekorda lige. Dve reči i dan danas stoje iza njega: promašaj i Vejd...i tako će ostati još dugo.

Detroit Pistonsi su verujući tadašnjem menadžeru Džou Dumarsu zadovoljno trljali ruke nakon što su se dokopali centra ekipe iz Vršca na draftu, samo da bi nakon predsezonskih utakmica priznali da još uvek ne pruža ono šta se od njega očekuje. Miličić više nije ni mlad, ni talenat, ni igrač Klipova.

- Ovo je moja sedma sezona u NBA ligi. I dalje pokušavam da se nametnem i dokažem u SAD. Ali više ne pominjem to da sam bio drugi pik na draftu, niti se ponašam tako. Nalazim se u sasvim drugačijoj situaciji nego Lebron Džejms, Karmelo Entoni i svi ostali... Svaku godinu krećem od nule, od početka - kaže 24-godišnji igrač Njujork Niksa.

Ekipa iz Medison Skver Gardena je bila zadovoljna učinkom nekadašnjeg reprezentativca Srbije u Orlandu i Memfisu i u predsezoni je trener Majk D'Antoni govorio da će Darko konačno biti u ekipi kojoj je preko potreban i da će imati priliku da pokaže šta ume pod košem. Da li tu priliku drugi nisu stigli da vide, ili su Niksi pak shvatili da im Miličić u reketu i nije potreban koliko su mislili, više nije ni bitno...ali bitno je to da Darka ponovo nema na parketu, već provodi večeri na klupi za rezerve. Ali, prioriteti u Darkovom životu su se promenili i više ne gubi nerve kao pre, niti povlači nerezonske poteze u karijeri. Žena i sin su postavili nov balans u njegovom životu.

- Emocionalno se osećam sjajno - ponavlja Darko svaki put kada ga novinari pitaju da li su mu konačno pukli živci od neigranja - Sve je bilo zabavno do trenutka kada sam došao u Detroit! Par godina sam proveo tražeći sebe. Sada želim da se ponovo vratim samo košarci i ljubavi prema igri koja je ceo moj svet.

U Njujorku se i dalje nadaju da će Darko kad tad eksplodirati i preuzeti igru u svoje ruke. On je dve godine mlađi od prvog centra ekipe, Dejvida Lija i dve godine stariji od najnovije akvizicije Džordana Hila, koji je pokupljen na draftu 2009.

- Mislim da nije moguće porediti Miličića od pre par sezona i sad. Mi smo došli do Darka u odličnom trenutku, i iako je krajnje intrigantna osoba, verujem da još nije uspeo na pravi način da pristupi trenizima, utakmicama i medijima. Ako se to dovede u red, imaćemo sasvim novog i boljeg Darka na terenu - rekao je D'Antoni.

Skok, odbrana u reketu i „masa" na parketu su stvari koje su Niksima nedostajale prethodnih sezona, a to su činioci igre koji su Novosađanina i dovele do NBA lige. Ipak, Darko ima još ovu godinu obezbeđenu u NBA ligi, nakon čega mu ističe ugovor sa Niksima. Dovoljno vremena da se dokaže, ali možda malo da izbiše sve iza sebe... Darko je svakako „jedan u milion". Ostaje da se vidi da li će uspeti da stigne poslednji voz koji odlazi sa perona ili će zakasniti i na njega i počastiti ga sočnom psovkom... surovo, ali istinito. Darko, želim ti sve najbolje!

View user profile

2 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 21:45

Zola

Chairman
Chairman
Nek bezi on i NBA-a. Nece on nista moci ni u Knicksima. Nono

View user profile http://www.nba-serbia.net

3 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 21:47

Strax

Administrator
Administrator
Nek dođe on u Evopru...nije NBA za njega to se vidi...jedan od najvećih promašaja NBA drafta...nažalost to moramo da priznamo...

View user profile Online

4 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 22:09

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
Detroit proklinje 2003. godinu.Ocekujem ga sledece sezone u Olimpijakosu.

View user profile

5 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 22:36

Mr.Big Shot

NBA Superstar
NBA Superstar
Koлеман994 wrote:Detroit proklinje 2003. godinu.Ocekujem ga sledece sezone u Olimpijakosu.

Ja i dalje tvrdim da on NIJE dosao u Detroit,Pistonsi ne bi ni osvojili titulu 2004.godine...

View user profile http://www.facebook.com/dragan.22

6 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 22:37

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
Mr.Big Shot wrote:
Koлеман994 wrote:Detroit proklinje 2003. godinu.Ocekujem ga sledece sezone u Olimpijakosu.

Ja i dalje tvrdim da on NIJE dosao u Detroit,Pistonsi ne bi ni osvojili titulu 2004.godine...
Mislis da ih je ''spasao'' nekog boljeg rukija?Koga bi forsirali kao sto je Wade ili Lebron.

View user profile

7 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 22:41

Mr.Big Shot

NBA Superstar
NBA Superstar
Upravo to. Mada opet ko zna,mozda bi osvojili i koju titulu vise umesto ovih 6 uzastopnih finala istoka da je na primer tu upao Carmelo ili Wade ili Bosh... Ali za ovu titulu 2004. sam siguran da ne bi zavrsila u Detroitu. Wink

View user profile http://www.facebook.com/dragan.22

8 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 22:55

Шек

All-Star
All-Star
Jа мислим да га је Лери Браун и те како тамо потценио док је био у Пистонсима и да зато сада не може приказати сав свој квалитет јер је седео нон-стоп на клупи ...чак је и Боша Тањевић рекао да га само тренер глуп ко коњ може држати на клупи јер Дарко за то није...и зато се мучио у Орланду и Мемфису...а да је константно играо не би био међу највећим промашајима драфта...показао би све што уме...ни у Нискима неће бити ништа бољи...најбоље да се врати у Европу...

View user profile

9 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 22:56

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
Shaq wrote:Jа мислим да га је Лери Браун и те како тамо потценио док је био у Пистонсима и да зато сада не може приказати сав свој квалитет јер је седео нон-стоп на клупи ...чак је и Боша Тањевић рекао да га само тренер глуп ко коњ може држати на клупи јер Дарко за то није...и зато се мучио у Орланду и Мемфису...а да је константно играо не би био међу највећим промашајима драфта...показао би све што уме...ни у Нискима неће бити ништа бољи...најбоље да се врати у Европу...
Mislim da si ovo vec negde napisao, secam se ovog teksta, bas sam razmisljao o ovome.

View user profile

10 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 23:02

Шек

All-Star
All-Star
Јесам...али га нико није ни прочитао...у топику најпотцењенији играч...

View user profile

11 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 23:03

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
Shaq wrote:Јесам...али га нико није ни прочитао...у топику најпотцењенији играч...
Ima nas, nekoliko.

View user profile

12 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 23:06

Zola

Chairman
Chairman
I ja sam procitao.

13 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 23:10

Шек

All-Star
All-Star
и шта кажете?

View user profile

14 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 23:13

Zola

Chairman
Chairman
Pa u neku ruku se slazem sa tobom, mada da je on pruzao dobre partije na pocetku on bi se vremenom dokazao u ocima trenera i davao bi mu sve vise da igra, ovako zeznuo je na pocetku i kukao je kako oce da igra i onda kad ga puste on se prenemaze. Nije sporan kvalitet igraca, ali se moze sa sigurnoscu reci da je prenemazen.

15 Re: Darko Miličić on Sun Nov 15 2009, 23:15

Шек

All-Star
All-Star
Нек оде он у Олимпијакос...и боли га дупе...онај Бодирога био паметан што никад није отишао у НБА...

П.С. Лазо...ја мислим да би било добро кад би ово отишло на портал иако није колумна...

View user profile

16 Re: Darko Miličić on Mon Nov 16 2009, 09:54

Шек

All-Star
All-Star
Šta je sada sa Darkom Miličićem?

Prelazak Darka Miličića iz Memfisa u „Medison skver garden", u dres Njujork Niksa, za mnoge je bio potez koji je trebalo konačno da pomogne nekada drugom piku sa drafta da pokaže da nije zalutao u NBA ligu.

Sličnu priču pričao je i Majk D'antoni, kouč Niksa, ali Darko i dalje igra više nego mizernu, epizodnu ulogu u ekipi koja posle deset utakmica ima upisanu samo jednu pobedu. U poslednjem meču protiv Golden stejta je igra pet minuta, a na prethodnom, protiv Hoksa ni sekund.

- Na nekoliko prethodnih utakmica sam igrao po pet minuta, tako da nisam iznenađen što protiv Atlante nisam igrao uopšte. Nije mi svejedno, ali šta ću... Nije isto kad igraš 30-tak minuta i kada se vratiš na klupu - staloženo je američkim novinarima situaciju objasnio Miličić.

View user profile

17 Re: Darko Miličić on Mon Nov 16 2009, 10:11

Шек

All-Star
All-Star

View user profile

18 Re: Darko Miličić on Mon Nov 16 2009, 11:24

Zola

Chairman
Chairman
Prostacina.

19 Re: Darko Miličić on Mon Nov 16 2009, 15:25

skrba

Sixth man
Sixth man
e to sto je reko sudijama (necu da nabrajam) to je sve on

View user profile

20 Re: Darko Miličić on Mon Nov 16 2009, 15:54

Kole

Počasni član foruma
Počasni član foruma
Meni je ovo izuzetno simpaticno, i ja bi isto reagovao, ali u svlacionici ne javno.

View user profile

21 Re: Darko Miličić on Mon Nov 16 2009, 18:52

stefan23

All-Star
All-Star
Ja ga potpuno razumem. Iznerviraju te sudije i izgubis zbog njih. Kako da ti ne bude krivo?

View user profile

22 Re: Darko Miličić on Mon Nov 16 2009, 19:22

Zola

Chairman
Chairman
Da brate, ali nije fazon da ih ovaku ispsujes pred novinarima..

23 Re: Darko Miličić on Mon Nov 16 2009, 19:47

Sugar

Administrator
Administrator
On ako bi posetio psihijatra par puta mozda bi i igrao u NBA kako treba. Jeste da ne dobija veliku minutazu ali i tu malu treba da iskoristi maksimalno da bi sve vise dobijao vecu...

24 Re: Darko Miličić on Mon Nov 16 2009, 21:01

Шек

All-Star
All-Star
верујем му мајке ми...ако му је била свака реч на месту онда му стварно верујем...

View user profile

25 Re: Darko Miličić on Mon Nov 16 2009, 21:05

skrba

Sixth man
Sixth man
ja bih milicica suspenzovao zbog ovoga.ko je on da sudi psuje cerku

View user profile

Sponsored content

View previous topic View next topic Back to top  Message [Page 1 of 11]

Go to page : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next