Share
Go down
Kole
Miami Heat

Re: Vesti i zanimljivosti iz sveta fudbala

on Fri Jan 08 2010, 20:32
Ћира wrote:Taj Mancester neki siromasan klub?
Oni su u takvom dugu da ne mozes da verujes nekih 600m evra.Kao sto vidis prodaju igrace dovode klince.
Ћира
Portland Trail Blazers

on Fri Jan 08 2010, 20:34
Znam da su u dugu, kao i 90% engleskih timova, ali su letos imali vise nego dovoljno da ga dovedu Wink
Strax
Sacramento Kings

on Fri Jan 08 2010, 22:14
U Angoli pucali na autobus Toga

Autobus reprezentacije Togoa napadnut je na granici sa Angolom, a povređena su dvojica fudbalera i dvojica članova nacionalnog tima.

"Povređena su nam dvojica igrača - golman Kodžovi Obilale i štoper Serž Akakpo. Prešli smo granicu i obavljali smo formalnosti. Bili smo okruženi policijom i sve je bilo mirno, a onda se začuo glasan rafal i svi smo se bacili pod sedišta. Policija je uzvratila vatru", rekao je reprezentativac Tomas Dosevi.
Togoanci su išali u Angolu da bi se takmičili na Kupu afričkih nacija i igraće u Grupi B, koja svoje mečeve igra u Kabindi.

"Izgledalo je kao da smo u ratu. Bili smo šokirani. Recite nam zašto se ovo desilo. Nemamo sada preveliku želju da igramo KAN. Mislimo na svoje drugove, saigrače", kažeigrač Nanta, koji se takmiči u drugoj francuskoj ligi.

"Pogođeni su i portparol i trener golmana. Obilale je mnogo krvario. Odvratno je dobijati metke zbog fudbala".

Organizatori KAN naveli su da je pukla guma na autobusu i da je to izazvalo paniku. Togo treba da počne takmičenje na KAN 11. januara utakmicom protiv Gane u Kabindi.

Provincija Kabinda još od 1975. godine ima problema sa separatistima, koji žele da se otcepe od Angole.

-----------------------------------

walldzomba Embarassed
Zola
San Antonio Spurs
http://www.nba-serbia.net

on Fri Jan 08 2010, 22:41
Raskol Straksovih Very Happy
Strax
Sacramento Kings

on Sat Jan 09 2010, 15:03
Togo se povukao sa Kupa nacija

Fudbalska reprezentacija Togoa povukla se sa Afričkog kupa nacija koji se igra u Angoli i vratila se u svoju zemlju.

Delegacija Togoa se odlučila na takav potez posle napada na autobus u kojem se nalazio nacionalni tim, na graničnom prelazu između Konga i Angole. U napadu je ubijen vozač autobusa, a ranjeno devet osoba, uključujući i dvojicu fudbalera.
Posle napada čelnici Kupa afričkih nacija su objavili da šampionat neće biti otkazan, ali je sigurno da će on proteći bez učešća Togoa.
Strax
Sacramento Kings

on Sun Jan 10 2010, 13:18
Pantelić pauzira nekoliko nedelja

Centarfor Ajaksa i reprezentacije Srbije Marko Pantelić povredio je butni mišić zbog čega će najverovatnije pauzirati nekoliko nedelja.

Pantelić se našao u startnih jedanaest u trening meču sa amaterima Ajaksa, ali je zbog povrede morao da napusti igru na poluvremenu. Pantelić, koji je postigao jedan od ukupno sedam golova Ajaksa na meču, moraće da ide na dodatne preglede, ali se trener Martin Jol plaši da će srpski fudbaler biti odsutan više nedelja.
"Stvari ne izgledaju tako dobro, da budem iskren. Plašim se da ćemo biti bez Marka neko vreme“, rekao je Jol za De Telegraf.

Pantelićeva povreda mogla bi da znači da će u seniorski tim biti promovisan Džefri Kastiljon, 18-godišnji napadač za koga se veruje da je jedan od najperspektivnijih mladih igrača iz čuvene Ajaksove akademije.

--------------------------------

Togo ipak ostaje na Kupu nacija

Fudbaleri reprezentacije Togoa promenili su mišljenje i odlučili su da ostanu na Kupu afričkih nacija.

U subotu je prvobitno objavljeno da je na sastanku reprezentativaca odlučeno da se tim povuče sa takmičenja nakon pogibije vozača autobusa, pomoćnog trenera i portparola, kao i ranjavanja pomoćnog golmana, ali je ekipa u međuvremenu ipak rešila da se takmiči u znak sećanja na poginule.
U napadu koji se dogodio u Angoli poginule su najmanje tri osobe, dok je osam povređeno. Poginuli su vozač autobusa, pomoćni trener i portparol reprezentacije, a rezervni golman Kođovi Obilale je u kritičnom stanju.

Togoanska vlada je podržala povlačenje reprezentacije sa takmičenja posle napada, ali su članovi tima izrazili želju da ostanu i igraju za one koji su poginuli.

„Svima su nam slomljena srca, ovo više nije zabava, ali želimo da se borimo za naše boje, da pokažemo naše vrednosti i da smo ljudi“, rekao je jedan od igrača, Tomas Dosevi za AFP.

„Tu odluku smo doneli jednoglasno prošle noći, nakon što smo od vlasti Angole dobili uverenja o našoj bezbednosti“, dodao je Dosevi.

Dosevi je izrazio žaljenje što organizatori takmičenja nisu bili spremni da im odlože prvi meč, pošto se Togo već u ponedeljak sastaje sa selekcijom Gane.
SN10
Phoenix Suns

on Sun Jan 10 2010, 13:21
Ako ima pravde makar do finala ce stici...al svejedno svaka im cast i na toj odluci...treba imati hrabrosti Fan
Strax
Sacramento Kings

on Sun Jan 10 2010, 13:24
Pa nek im je srećno na ACN! Inače, ja ću tu navijati za Kamerun...a mislim da će biti prenosi kao i prošle godine na Eurosportu....
Kole
Miami Heat

on Sun Jan 10 2010, 14:04
Prenosi ce biti na Eurosportu 1 i 2 otvaranje je u 19:30 Angola-Mali cini mi se na Eurosport 2 ali nisam siguran.
Vuk
Charlotte Hornets

on Sun Jan 10 2010, 14:47
Koлеман994 wrote:Prenosi ce biti na Eurosportu 1 i 2 otvaranje je u 19:30 Angola-Mali cini mi se na Eurosport 2 ali nisam siguran.

februara
Kole
Miami Heat

on Sun Jan 10 2010, 15:14
Vuk wrote:
Koлеман994 wrote:Prenosi ce biti na Eurosportu 1 i 2 otvaranje je u 19:30 Angola-Mali cini mi se na Eurosport 2 ali nisam siguran.

februara
? scratch
Jumpman
Miami Heat

on Sun Jan 10 2010, 15:23
kakvog bre februara, kup nacija pocinje danas.
Kole
Miami Heat

on Sun Jan 10 2010, 15:47
Seljak wrote:kakvog bre februara, kup nacija pocinje danas.
Nije mi jasno sta je hteo da kaze, danas u 19:30 otvaranje kao sto rekoh Angola-Mali na Eurosport 2, valjda.Za koga navijate?Ja za Obalu Slonovace jer mi je Drogba jedan od omiljenih igraca a i gotivim ih inace.
Strax
Sacramento Kings

on Sun Jan 10 2010, 15:50
Ja za Kamerunce! Tu je Song, dobar mi je Mbia, Song stariji, Atouba...inače, za Kamerun sam navijao i na prošlom ACN-u...ne vloim Egipćane, a oni samo na ACN-u igraju kako treba...koliko samo puta su osvojili to, a ako se ne varam na SP se nisu plasirali od 1982....
Kole
Miami Heat

on Sun Jan 10 2010, 15:59
http://www.b92.net/sport/fudbal/vesti.php?yyyy=2010&mm=01&dd=10&nav_id=403104

Sad Sad Sad
Strax
Sacramento Kings

on Sun Jan 10 2010, 16:04
Šteta...
a dobro je ima na eurosportu 1 takođe, jer ja nemam eurosport 2...
Jumpman
Miami Heat

on Sun Jan 10 2010, 16:09
Meni su svi afrikanci kul, pre svega jer obozavam Afriku kao kontinent. Very Happy

Najvise volim Ganu, ali dosta gotivim i Kamerun, Nigeriju, Mali, Obalu Slonovace i jedan tim koji se nije plasirao na KAN - Senegal.
Strax
Sacramento Kings

on Sun Jan 10 2010, 16:11
Seljak wrote:Meni su svi afrikanci kul, pre svega jer obozavam Afriku kao kontinent. Very Happy

Najvise volim Ganu, ali dosta gotivim i Kamerun, Nigeriju, Mali, Obalu Slonovace i jedan tim koji se nije plasirao na KAN - Senegal.

Respekt! Yahoo Yahoo
Takođe! Very Happy
Ma ovo Kamerunci osvajaju!
Vuk
Charlotte Hornets

on Sun Jan 10 2010, 18:05
Koлеман994 wrote:
Seljak wrote:kakvog bre februara, kup nacija pocinje danas.
Nije mi jasno sta je hteo da kaze, danas u 19:30 otvaranje kao sto rekoh Angola-Mali na Eurosport 2, valjda.Za koga navijate?Ja za Obalu Slonovace jer mi je Drogba jedan od omiljenih igraca a i gotivim ih inace.
sori ja sam razumeo 6
Шек
Oklahoma City Thunder

on Sun Jan 10 2010, 20:00
Навијам за Камерун због Етоа...
Nele
San Antonio Spurs

on Sun Jan 10 2010, 22:26
Bivši napadač Zvezde pauzira zbog pada u kadi

Nekadašnji napadač Crvene zvezde koji sada brani boje nemačkog šestoligaša KFC Irdingena, Ailton (36), moraće da pauzira neko vreme zbog bizarnog pada u kadi. Naime, za vreme božićnih praznika koje je provodio u rodnom Brazilu, Ailton je povredio ruku.

- Povredio sam desnu ruku i izgubio poprilično krvi nakon čega sam odmah operisan, te sam dva dana proveo u bolnici. Moram sada da pazim na ruku, sigurno je da šest do osam meseci neću moći da nastupam na rodeu - požalio se Ailton, zaljubljenik u takvu vrstu jahanja, zbog čega je 2004. godine igrajući za Šalke slomio dva prsta, pa bio prisiljen da pauzira. - Neću moći neko vreme da treniram zajedno s ekipom, već samo individualno.

Prvu zvaničnu utakmicu za Irdingen Ailton će odigrati tek 10. februara protiv Vulfrata.
Strax
Sacramento Kings

on Sun Jan 10 2010, 22:29
c,c,c, sada ne može ni na nogama da se drži, ko zna koliko ima kila...Very Happy
šalu na stranu, nadam se da mu je sve uredu...
Strax
Sacramento Kings

on Mon Jan 11 2010, 16:18
Del Boske najbolji, Antić deveti

Selektor fudbalske reprezentacije Španije Visente del Boske najboji je trener 2009. godine u izboru Međunarodnog instituta za istoriju i statistiku fudbala.

Špasnki stručnjak, koji je i kao trener madridskog Reala, tadašnjeg prvaka Evrope, 2002. godine, bio proglašen za trenera godine, predvodio je ‘crvenu furiju’ kroz kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi. Španci su takmičenje u Gurpi 5 evropske kvalifikacione zone završili sa maksimalnim učinkom iz deset utakmica, uz impresivnu gol razliku 28:5.
Nagrada IFFHS biće uručena Del Boskeu 1. februara na svečanoj ceremoniji u Londonu.

Drugo mesto na listi zauzeo je Italijan Fabio Kapelo, koji je postao selektor državnog tima Engleske nakon fijaska Engleza u kvalifikacijama za prvenstvo Evrope 2008. godine u Austriji i Švajcarskoj.

Selektor reprezentacije Srbije Radomir Antić podelio je deveto mesto na listi sa Holanđaninom Gusom Hidinkom, koji je predvodio selekciju Rusije, ali nije uspeo da se plasira na predstojeći Mundijal.

IFFHS je počeo da rangira najuspešnije fudbalske stručnjake od 1996. godine. Na ovoj listi nalaze se i dvojica srpskih stručnjaka - Bora Milutinović koji je na 31. mestu i Ratomir Dujković na 105. poziciji.

Rang lista trenera u 2009. godini:
1. Visente del Boske (Španija) 185
2. Fabio Kapelo (Engleska) 151
3. Karlos Dunga (Brazil) 149
4. Marselo Bijelsa (Čile) 82
5. Robert Bredli (SAD) 32
6. Bert van Marvajk (Holandija) 28
7. Otmar Hicfeld (Švajcarska) 23
8. Oto Rehagel (Grčka) 18
9. Radomir Antić (Srbija) 17
9. Gus Hidink (Rusija) 17

Lista najuspešnijih fudbalskih stručnjaka od 1996. godine:
1. Aleks Ferguson (Mančeter Junajted) 78
2. Marčelo Lipi (Italija) 58
3. Arsen Venger (Arsenal) 53
4. Gus Hidink (Rusija) 45
5. Sven Goran Erikson 41
6. Žoze Murinjo 40
7. Otmar Hicfeld (Švajcarska) 39
8. Luis Felipe Skolari (Bunjoktor) 38
9. Frank Rajkard (Galatasaraj) 34
9. Marselo Bijelsa (Čile) 34
Шек
Oklahoma City Thunder

on Mon Jan 11 2010, 20:32
где је ту Гвардиола?????
Kole
Miami Heat

on Mon Jan 11 2010, 21:17
Shaq wrote:где је ту Гвардиола?????
Koliko vidim svi iz prve liste su reprezentativni treneri tako da sumnjam u preciznost teksta.A u drugoj listi mu jos uvek nije mesto.
Sponsored content

Back to top